Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Вчені заявили про загрозу обвалення Кувуклії

Index

Вчені, які проводили реставрацію каплиці над Гробом Господнім – Кувуклією заявили про загрозу її обвалення через нестійкість фундаменту храму Гробу Господнього у Єрусалимі, що викликана застарілістю дренажної системи будівлі.
23 березня відбулася церемонія освячення відреставрованої Кувуклії. Каплиця знаходиться у центрі храму Гробу Господнього.
Під храмом Гробу Господнього знаходиться розгалужена система тунелів, там, зокрема, раніше знаходилося сховище води. Тому фахівці мають відремонтувати каналізацію і дренажні системи. Якщо цього не зробити, то фундамент храму втратить стійкість. Планується, що роботи триватимуть приблизно 10 місяців. Очікується, що їх вартість становитиме 6 мільйонів євро.
Фахівці з 2016 року проводять роботи щодо зміцнення конструкції і заміну пошкоджених фрагментів кам'яного облицювання Кувуклії, так як зведена в 1810 році каплиця жодного разу не реставрувалася. У результаті двох землетрусів у 1927 і 1934 роках — вона була серйозно пошкоджена і втратила стійкість. У 1947 році британці в якості тимчасової міри встановили металеві балки, які були прибрані в лютому цього року. При проведенні ремонтних робіт в Кувуклії в жовтні минулого року вчені вперше за 500 років зняли мармурові плити з місця поховання Іісуса Христа, які закривають висічене в скельній породі давнє похоронне ложе.
Храм Воскресіння Христового в Єрусалимі побудований у IV столітті і з тих пір неодноразово перебудовувався. В ньому знаходиться одна з головних святинь християн — Гроб Господній, де, згідно з переказами, був похований, а через три дні Воскрес Ісус Христос. Саме на цьому місці загоряється Благодатний вогонь.