Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Києві проведуть Міжнародну Пасхальну асамблею

Still0520 00000

У другій половині квітня у Києві проходитиме Міжнародна Пасхальна асамблея. Мистецьке свято традиційно відбуватиметься під патронатом українських православних Церков за сприяння Національної академії мистецтв України і творчих спілок.

Цьогоріч підтримку проекту надали посольства в Україні Угорщини, Швейцарії, Узбекистану, Італії, Литви та Польщі. Слід також відзначити допомогу обласних і міських держадміністрацій та культурно-освітніх закладів Вінниці, Житомира, Запоріжжя, Кропивницького, Львова, Миколаєва, Ніжина, Рівного та Чернігова.

Програма асамблеї містить 46 заходів. У виконанні провідних колективів і солістів України, а також зарубіжних гостей звучатиме музика різних епох, жанрів і стилів — від старовинних церковних і фольклорних піснеспівів, оперної, симфонічної, хорової і камерної класики до надсучасних композицій українських і зарубіжних авторів.

Відкриття асамблеї відбулося у Національному заповіднику "Софія Київська" 17 квітня о 15 годині духовним хоровим співом. Йому передували урочисті фанфари й Великодні передзвони храмів Києва.

Традиційно під час Пасхальної асамблеї вшанують пам'ять наших видатних земляків: діячів музичної культури, народних артистів України, професорів Анатолія Авдієвського, Дмитра Гнатюка та Олега Кудряшова. Окремою акцією стане концерт-реквієм пам'яті героя України Василя Сліпака 28 квітня у Великій залі академії. Саме з того дня цей зала носитиме його ім'я.

У рамках асамблеї традиційно пройде благодійна програма "Вірою, Надією Єдині". Зокрема, під час концертів збиратимуться кошти на лікування онкохворої 10-літньої художниці Ані Безкоровайної. Вхід на всі концерти, окрім спеціально зазначених випадків, вільний.