Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Патріарх УГКЦ: для примирення між українцями та росіянами необхідно зробити чотири кроки

Svyatoslav shevchuk ugkts

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) вважає, що нараз примирення українців з росіянами з огляду на війну, неможливе. Проте говорити про мир, прагнути до нього, молитися ніколи не зарано.

Таку думку першоєрарх висловив в інтерактивній програмі «Живого ТБ» «ВІДКРИТА ЦЕРКВА», повідомляє Департамент інформації УГКЦ,

«Коли мова йде про примирення, то це справді непростий процес, який може розпочатися тільки після готовності до діалогу агресора і жертви», - сказав він.

Патріарх УГКЦ зазначив, що до цього процесу варто готуватися вже зараз.

На його думку, для примирення між українцями та росіянами необхідно зробити чотири кроки.

«Насамперед – примирення повинно розпочинатися з визначення правди. Без правди примирення неможливе. Ми повинні визнати ті кривди, яких нам завдали, і визнати ті кривди, яких, можливо, ми комусь завдали.

Наступний крок – відшкодування збитків, завданих агресором, і встановлення справедливості. Бо несправедливість треба виправити.

Третій крок – потрібно обов'язково вшанувати жертв несправедливої агресії, кривди. Треба їм відшкодувати те, що вони пережили: повернути матеріальні втрати, допомогти залікувати як психічні, так і фізичні рани. А відтак слід вшанувати зневажену людську гідність. Це дуже важливий і необхідний елемент процесу примирення.

Четвертий крок – незворотність цього процесу. Треба зробити все, аби в майбутньому запобігти подібним злочинам. Отже, процес примирення має також превентивне значення», - наголосив Предстоятель.