Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Капелан УГКЦ розповів, що потрібно, аби завершити війну в Україні

Index

Капелан УГКЦ Іван Гуня, який пройшов Афганістан і вже три роки знаходиться на передовій АТО, переконує, що завершити війну на Донбасі реально, головне – бути готовим до діалогу на рівні простих людей, а не політиків, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.приходить найперше до нашої душі, до серця, до нашої свідомості», – запевняє священик.

«Коли настає час тиші, – каже він, – люди починають думати над тим, що відбувається. На запитання, що дальше робити, вони кажуть: може, вистачить уже цього?! Може, вистачить вбивати одне одного, може, якось по-іншому це розв’яжемо?!»

Примирення неодмінно має відбутися, але для цього є певні вимоги, вважає капелан. Саме на цих пунктах наголошує переговорна група, до якої він належить. «Найперша і найважливіша передумова – припинення вогню. І планове поетапне захоронення всіх, що загинули в цій війні. Потім повернення і звільнення полонених. І третє – організація внутрішнього життя на тих територіях», – розповів о. Іван.

Він переконаний – агресія, злоба, радикалізм і ненависть – ці емоції штучно розкручуються, бо тоді керувати людьми стає легко. І єдиний спосіб протистояти цьому – пустити в своє серце Бога. «Нам треба повернутися до внутрішнього спокою, миру і християнської ідентичності, коли ми будемо дивитися на людину як образ Божий – навіть якщо це ворог, який у нас стріляє», – запевняє військовий капелан.