Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Ватикані триває конференція «Чорні діри, гравітаційні хвилі та сингулярність простору-часу»

6

Від 9 до 12 травня 2017 року в осідку Ватиканської обсерваторії, розташованому в резиденції Вселенських Архиєреїв у Кастель Ґандольфо поблизу Риму, відбувається наукова конференція на тему «Чорні діри, гравітаційні хвилі та сингулярність простору-часу». В понеділок, 8 травня, у Ватиканському прес-центрі відбулося представлення цього заходу, що проводиться з метою вшанування пам’яті монсеньйора Жоржа Леметра, бельгійського священика, фізика й астронома, та його наукової спадщини з нагоди 50-річчя відходу до вічності.

Терміном «сингулярність» позначається нескінченність деяких фізичних величин. Монсеньйор Жорж Леметр, який від 1960 до 1966 року очолював Папську Академію Наук, був ревним священиком, що належав до Братства Друзів Ісуса, спільноти, яка дбала про оновлення священичої духовності. Це не заважало йому бути видатним космологом, якого вважають одним із основоположників, а дехто навіть батьком теорії «Великого вибуху». Саме о. Леметр був першим, хто 1927 року пояснив віддалення галактик, як наслідок розширення всесвіту, а не як окремий рух спостережуваних об’єктів.

Одним із завдань конференції є поглибити плідну співпрацю між учасниками, які походять як з теоретичної, так і спостережної космології, як також створити середовище, придатне для народження нових ідей та напрямків наукових пошуків у сучасній космології. Зокрема, нещодавнє відкриття ґравітаційних хвиль запропонувало новий спосіб нашого бачення всесвіту, спонукавши до нових дискусій щодо природи сингулярності простору-часу, прикладом якої є чорні діри. Учасники конференції, у приготуванні якої також взяли участь італійські Національний Інститут Астрофізики та Національний Інститут Ядерної Фізики, шукатимуть відповіді на те, якими є обмеження сучасної космології та які наукові виклики можна буде дослідити в найближчому майбутньому.