Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


ДАЙДЖЕСТ: найголовніші релігійні події (12.05-19.05) | «Воскресіння» Живе радіо

Logo

Відбулась Патріарша проща до Грушева
26 квітня 1987 року в с. Грушів на Львівщині 12-річній дівчинці Марії Кізим на балконі місцевої церкви з'явилася Божа Мати. Подія швидко набула розголосу. Десятки тисяч людей з різних кутків тодішнього Радянського союзу почали прибувати до Грушева. Грушівське чудо ознаменувало вихід УГКЦ з підпілля, розвал Радянського союзу і незалежність Української держави.

З нагоди 30-ліття події 14 травня відбулась проща до цього відпустового місця, яку очолив Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, де під час своєї проповіді Блаженніший сказав про таке: 

Я думаю що багато з тут присутніх пам'ятають яким великим зворушеннями були приведені сюди 30 років тому . Як ця вістка що “Матір Божа є між нами!” - почала ширитись усією великою і темною тюрмою народів, яким був тоді Радянський Союз. Ця вістка почала перевершувати будь які кордони: міліціянські, міжконфесійні, навіть народні. Тому що з цілого Радянського Союзу сюди почали приходити люди. Рік після страшної Чорнобильської трагедії - тут ми відчули, що ми не є сиротами, у нас є мама. Небесна Богородиця, яка тут благовістила нам свободу. Грушівське явління Матері Божої 87 року - було благовіщенням нашої свободи.”

У своєму слові Блаженніший назвав Грушів - українською Фатімою.

"Марш за життя та сімейні цінності" пройшов в Івано Франківську

14 травня в День матері, в Івано-Франківську пройшов Марш за життя та сімейні цінності.  Участь у марші взяли священослужителі,, представники влади та кілька сотень франківців.

Настоятель парафії Святих Кирила і Мефодія УГКЦ отець Йосафат Бойко зауважив:

Цей рух має подвійну ціль. З одного боку: доводити до відома людей, щоб ми цінували життя, бо якби не наші тато й мама то нас би не було (насправді ми інколи над цими речами не задумуємось). А з іншого боку: щоби плекати в свідомості наших вірних, зокрема жителів нашого міста, глибоку повагу до життя - від моменту зачаття аж до природньої смерті.”

Історичну каплицю з унікальними розписами відкрили у Львові

На території Львівського музею народної архітектури та побуту відкрили історичну каплицю з унікальними розписами.

Священослужителі розповідають, що цю святиню на початку ХХ століття заснували брати Шептицькі. Каплиця була розташована на території студитського манастиря УГКЦ, учні якого і стали авторами віднайдених фресок, серед них відомі Рафаїл Хомин і Філатей Коць. 1944 року радянська влада розігнала ченців, а згодом зафарбувала унікальні фрески.

Священик УГКЦ отець Юстин Бойко наголосив:

Сьогодні, після 71 року мовчання, в цій святині залунала молитва. Перед вами фрески, але вони до кінця ще не відновлені - вони є символом нової України, яка поступово очищується.”

У Києві дискутували на тему «Цінності українського суспільства»

З ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» 11 травня відбулась чергова зустріч членів Робочої групи «Justice, Peace & Democracy» із серії відкритих діалогів «Справедливість, Мир і Демократія: місія України». Цього разу обговорювалась тема «Цінності українського суспільства» з метою отримання актуального зрізу проблеми та напрацювання практичних рекомендацій щодо врегулювання ключових викликів у ціннісній сфері українського суспільства. Йшлося, зокрема, й про моральні цінності, у формуванні яких провідну роль відіграє церква. Координатор проектів Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» Петро Дарморіс зазначив:

Прямо чи не прямо - торкаємось сфери моралі. Різного роду соціологічні дослідження показують з року в рік, що церква є досить вагомим моральним авторитетом, рівень довіри до якої є значно високим. І що важливо, не до конкретної конфесії чи релігійної організації, а до церкви як такої. Саме тому доцільно і логічно говорити про роль церкви, релігійних цінностей в житті суспільства. Тому це було одним з питань дискусії.”

Папа Римський оголосив святими двох португальских пастушків

13 травня у Португалії Папа Римський оголосив святими двох дітей, яким рівно сто років тому явилася Діва Марія. Відтепер маленьке Португальське містечко Фатіма має одразу двох святих – Жасінту та Франсішко Марту.

Католицька церква стверджує, що під час явлення Богородиця розповіла дітям майбутні події ХХ століття, зокрема дві світові війни, а також замах на Папу Римського. Деякі з цих одкровень досі не розсекретили.

Про те, чому лише зараз дітей оголосили святими, розповів отець Сільвіо:

Церква обережно ставилась до того. Думали що то є конспірація церкви проти держави.”

Жасінта та Франсішко наймолодші святі в католицькій церкві і не лише тому, що мали одкровення від Матері Божої, а тому що жили за заповідями Божими.

Щоб побачити церемонію, до Фатіми приїхали прочани з усього світу.

У Києві відкрилась виставка тактильних ікон для людей з вадами зору

Виставка тактильних ікон «Лаврські святині» 16 травня відкрилася у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Кожен з шести представлених в експозиції образІв,

а також панорама Лаври, виконані у барельєфі з гіпсу. Ці ікони вважаються чудотворними: за переказами, вони повертали зір незрячим. Інформацію про них доповнює текст, написаний шрифтом Брайля. Розповідає авторка проекту Оксана Гайдук

Ця виставка “тактильних ікон”, викликала резонанс. Тому я вірю і маю надію, що в кожному храмі України буде своя “тактильна” ікона, де незряча людина могла б безпосередньо доторкнутись і відчути контакт з образом, з ликом святих, бо всі ми знаємо що це - веде в духовний світ.”

На широкі екрани вийшов фільм "Чужа молитва"

18 травня у кінотеатрах відбулась прем’єра фільму "Чужа молитва". Фільм Ахтема Сеїтаблаєва створили за підтримки "Держкіно України". В основі сюжету – історія 19-річної кримської татарки, виховательки дитячого будинку, яка попри всі ризики рятує від смерті понад 80 єврейських дітей. Вона дає їм нові імена, навчає мови та звичаїв, і мусульманської молитви, яка зрештою і вбереже їх від неминучої смерті.

Режисер фільму, Ахтем Сеїтаблаєв зазначив:

Молитви, яка йде до Всевишнього, задля порятунку дітей - немає жодних агітувань. Немає ніякої різниці, якою мовою, в якій релігійній конфесії вона вимовлена.”

Історія розказана в фільмі, нагадує події 44 року - депортацію кримських татар.

Картину знімали близько трьох місяців, кримські краєвиди довелося замінити грузинськими через окупацію Росією Криму.

Режисер наголосив, що для нього надзвичайно важливо, щоб картину побачили насамперед в Україні. І щоб був зворотній зв'язок.

 Духовний вечір “Псалми над водою” відбудеться у Львові

25 травня (четвер) відомий музикант та композитор диякон Роман Коляда разом зі священиком Русланом Грехом запрошують до Львова на духовний вечір “Псалми над водою”.

Про те, як виникла ідея поєднати творчі зусилля на духовному грунті розповів Живому радіо Воскресіння отець Руслан Грех: 

Ідея читання псалмів виникла давно: це представити псалми більш доступно для людей. Бо сидіти читати, часом багатьом людям не дуже хочеться, а коли є гарний фон і має гарну мистецьку оболонку, мені здається що так краще сприймається. І я пробую різні варіанти. В тому числі, ми так зговорились з дияконом отцем Романом Колядою. Він якраз видав новий альбом (фортепіанний альбом «Expectancy»-прим.ред.), а я був одним з тих хто його придбав. І виникла ідея спільно це зробити.”

У рамках духовного вечора відбудеться презентація нового фортепіанного альбому отця Романа Коляди «Expectancy». Учасники дійства матимуть змогу не лише слухати, а й разом заспівати Псалми на березі озера. Диякон Роман Коляда зазначив:

Я гадаю що це буде незабутнє дійство: просто неба, під зірками, на березі озера на території Українського Католицького Університету у Львові. Важливо зауважити що духовне слово, перед цією подією, говоритиме Владика Венедикт Олексійчук, який в скорому часі відбуде зі Львова, бо він став правлячим Архієреєм на Американському континенті. Я гадаю що це теж буде надзвичайним враженням, бо Владика Венедикт людина надзвичайно високодуховна. І все це відбуватиметься в свято Вознесіння. Я гадаю що ми переживемо разом неабияке піднесення: інтелектуальне, емоційне, творче і духовне.”

25 травня о 21:00 на території Українського Католицьго Університету, львів'яни та гості міста матимуть змогу наново відкрити для себе старозавітні Псалми Давидові у супроводі авторських фортепіанних композицій.

 

Дайджест релігійних новин для Вас підготувала Інформаційна служба "Воскресіння" Живе радіо

Приєднуйтесь до нас у Facebook: facebook.com/radio.voskresinna

Слухайте тут:

Прямий потік: http://liveradio.ab.lviv.ua:8000/live
Мобільний додаток Tunein - tunein.com/embed/player/s275935/