Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Президенти України і Грузії підписали декларацію про встановлення стратегічного партнерства між країнами

111523

Президенти Петро Порошенко та Гіоргі Маргвелашвілі підписали декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Україною та Грузією.

Про це український президент повідомив у Тбілісі на брифінгу з грузинським колегою.
Порошенко назвав це "історичним документом".

"Це найвища форма довіри між керівництвом держав і найвища форма довіри між нашими народами", – додав він.
Президент України наголосив, що стратегічне партнерство зумовлене також "спільними викликами і спільними загрозами".

Він подякував Маргвелашвілі за партнерство і координацію дій, у тому числі – в секторі оборони й безпеки.

"Мені надзвичайно приємно було вчора, коли відвідував навчання "Sea breeze", які проводяться під егідою НАТО у Чорному морі, в Одесі, що поруч з американськими, британськими, норвезькими, румунськими, турецькими, бельгійськими та іншими моряками були моряки Грузії, які демонструють, що наше партнерство міцне", – заявив Порошенко.

"Сьогодні ми обговорювали, як зміцнити це партнерство. Є багато ідей, яким чином буде проводитися взаємна підготовка бійців наших збройних сил як на території Грузії, у тому числі й наших горно-стрілкових підрозділів, так і на території України, де ми відкриті до того, щоб передати переможний досвід Збройних сил України у гібридній війни", – додав він.
Порошенко зазначив, що заплановано широкий порядок денний двосторонніх відносин і координацію дій у міжнародних організаціях – зокрема, у Раді безпеки і Генасамблеї ООН..
Президенти домовилися про активізацію економічного партнерства, усунення бар’єрів, координацію тарифів на залізничні і паромні перевезення, поглиблення зони вільної торгівлі.
Порошенко вважає, що треба збільшити потік туристів і бізнес-діяльність.