Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Києві відкрилася виставка-присвята Київському митрополиту Рафаїлу (Заборовському)

Index

В столиці 24 жовтня у Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася виставка-присвята одному з наймогутніших постатей українського православ’я XVIII століття, борцю за українську Церкву та культуру – Київському митрополиту Рафаїлу (Заборовському).

Багатогранність талантів Київського митрополита Рафаїла Заборовського (1676–1747) дійсно вражає. Саме у його часи була закладена Андріївська церква, зведена дзвіниця Києво-Печерської лаври, значною мірою розбудовані архітектурні ансамблі Софійського монастиря та Києво-Могилянської академії. За його ініціативи було фактично сформовано «архітектурне обличчя» Києва ΧVIII ст.

За повідомленням кореспондента РІСУ, киянам та гостям столиці показали рідкісне зібрання артефактів епохи, в яку жив видатний українець: портрети, ікони, культовий метал, стародруки, архівні документи та інші безцінні реліквії. Центральні експонати – елементи богослужбового одягу митрополита, віднайдені археологами під час розкриття його поховання у Софійському соборі у 1936 році, що зберігаються у фондах заповідника.

До початку ΧΧ ст. при його похованні у підземному склепі собору відправляли панахиди та відбувалися чудотворні зцілення. «MIRARES» (з латини – «чудеса»), – промовляли віруючі, які йшли вклонитись мощам митрополита Рафаїла. Традицію виголошувати слово "чудеса" на латинський манер запровадив митр. Серапіон Александровський саме у раки мощей Рафаїла. 

Цей виставковий проект ініційований Національним заповідником «Софія Київська» з нагоди 270-й річниці упокоєння Київського митрополита Рафаїла Заборовського.

Виставка триватиме до 24 січня 2018 року.