Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


ЄС має намір приєднатися до програми, яка допомагає учасникам оптимізувати обороноздатність своїх країн

Index

Члени ЄС мають намір приєднатися до програми Постійне структурне співробітництво (PESCO), яка допомагає учасникам оптимізувати обороноздатність своїх країн. Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС, передає Європейська правда.

PESCO дозволить країнам-членам, які бажають і здатні спільно розвивати обороноздатність, інвестувати у спільні проекти або посилювати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

Документ спрямований на адресу Ради ЄС і глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні.

Рада ЄС тепер має затвердити створення PESCO кваліфікованою більшістю. Це може статися на черговому засіданні Ради з питань закордонних справ 11 грудня.

Пропозиції для PESCO включають роботу зі створення Європейського медичного командування і мережі логістичних центрів у Європі, створення Європейського центру з реагування на кризові ситуації та спільне навчання офіцерів.

Одне з головних завдань проекту - скоротити кількість систем зброї і запобігти дублюванню, щоб заощадити гроші і поліпшити спільні операції.

Документ підписали 23 країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія і Швеція. Інші держави-члени можуть приєднатися до програми пізніше.

Раніше Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав збільшити зусилля ЄС у сфері оборони.