Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Чернівцях планують побудувати два нові храми УГКЦ

Index

У Чернівцях з’являться два нові храми УГКЦ.

Зараз у Чернівцях є три греко-католицькі храми – катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у центрі міста (йому невдовзі виповниться 200 років), Церква Різдва Пресвятої Богородиці на вул. Капеланській у старій частині міста та церква Покрови Пресвятої Богородиці у Садгорі – віддаленому мікрорайоні Чернівців. Двом останнім храмам – більше 100 років. З того часу у місті не було збудовано жодного греко-католицького храму.

Як повідомили в РІСУ, 26 грудня сталася довгоочікувана подія в житті греко-католицької громади Чернівців. Депутати Чернівецької міської ради на своїй 46-й  сесії ухвалили проект рішення про виділення двох земельних ділянок для будівництва храмів УГКЦ. «За» проголосували 29 депутатів.

За словами єпископа Чернівецького Йосафата, який з перших днів свого душпастирства на Буковині опікувався проблемою отримання землі для будівництва греко-католицьких храмів у Чернівцях, ця подія – справді історична:

"Адже десятки літ (включно з роками незалежної України), греко-католики міста чекали цього рішення і не одноразово зверталися до чернівецької мерії з цим питанням. Нарешті Господь і чернівецькі депутати почули наші молитви, тож тепер будемо закочувати рукави і братися до богоугодної справи – будівництва нових храмів: Преображення Господнього та Святих Верховних апостолів Петра і Павла".