Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Парижі відбулося святкування 5-ліття проголошення єпархії для українців візантійського обряду у Франції

Xirotoniya gudzyak1 01

У Парижі 19-21 січня відбувалося святкування 5-ліття проголошення піднесення до гідності єпархії екзархату для українців візантійського обряду у Франції. 2013 року Папа Бенедикт XVI на прохання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви здійснив цей чин.

У вступному слові владика Борис (Ґудзяк) підбив підсумки перших 5-ти років діяльності єпархії. Він зазначив: «Ми роздумуємо над тим, чим є єпархія, хто ми є, яка наша місія у Франції. Властиво цей погляд зі сторони, дає нам можливість усвідомити, як нас бачать ззовні».

Опісля кожен із доповідачів представив своє бачення УГКЦ французьким суспільством, підкресливши сильні сторони та вказавши на виклики, які, на думку доповідачів, стоять перед греко-католиками у Франції.

Кульмінацією святкувань стала Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Борис (Ґудзяк), єпарх єпархії св. Володимира Великого, у співслужінні з Апостольским Нунцієм у Франції, архиєпископом Луїджі Вентура, о. Олів’є Рібадо Дюма, секретарем Конференції Католицьких Єпископів Франції та духовенством катедрального собору.

Архиєпископ Луїджі Вентура підчас проповіді звернув увагу на історію українського народу та його християнське минуле, в якому св. Володимир, покровитель єпархії, зіграв фундаментальну роль, та й на історію спершу місії для українців у Франції, згодом історію екзархату та піднесення цього екзархату до гідності єпархії.

«Ви, маючи багатий досвід віри ваших предків та переслідуваної Церкви, зберігайте ті цінності, які вони вам передали та йдіть, як вони, слідом за Христа», –  закликав архиєпископ Луїджі  греко-католиків у Франції. Також він передав вітання Папи Франциска з нагоди цього ювілею.