Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ відбулися Великопісні реколекції

1461609693 rek

З 2 по 4 березня у Полтаві при храмі Пресвятої Трійці УГКЦ пройшли Великопісні реколекції (духовні науки). Лектор заходів — отець Йосиф Будай, священик, монах Чину Святого Василія Великого, який душпастирює у Криму.

 Протягом свого візиту отець провів духовну віднову для всіх бажаючих полтавців. Парафія намагається принаймні двічі на рік запросити з духовними науками цікавого священика, який би допоміг полтавцям переосмислити духовні цінності та глибше призадуматися над метою й сенсом повсякденного життя.

2 березня після Хресної дороги отець Йосиф пояснював роль терпіння у зростанні людини. Саме цю навичку він називає «найкращим другом людини, з яким вона не хоче зустрічатися»:

— Терпіння допомагає нам рости над собою. Не раз мені траплялися у житті люди, які терпіли значно більше за мене, і водночас саме вони показали приклад величезної любові до життя, ближніх і до Бога.

Наприкінці першого дня лекцій священик подарував присутнім книги на християнську тематику, деякі з них — власного авторства.

Загалом реколекції складалися з кількох частин упродовж трьох днів. Отець Йосиф розповів декілька історій зі свого досвіду про важливість доброго ставлення і виховання дітей:

— Треба хоч час від часу виїжджати з дітьми всією родиною на природу, вчити їх турбуватися про навколишнє середовище. Природа вчить людей не лише багато говорити, як ми любимо, але й багато слухати і спостерігати.

Священику доводиться багато подорожувати. Якийсь час він жив у Бразилії:

— Там багато українців, і є багато наших монастирів. Одного разу ми пішли в зоопарку у Сан Паоло. Там було багато дітей, і це дуже мультикультурне місто. Один хлопчик біжить до мене і простягає бутерброд. У Бразилії, якщо хтось їсть і ти на нього дивишся, то думають, що ти голодний. Наших дітей варто теж тому вчити — ділитися.

Та найголовніше, на його думку, вчити любові.