Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Глава УГКЦ освятив у Славутичі храм Матері Божої Неустанної Помочі

16.045

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15 квітня 2018 року освятив у місті Славутич храм, зведений на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі.

Співслужили Предстоятелю церкви священики з Київщини, Франківщини, Львівщини та Чернігівщини.  

Посвячення та Літургію співом супроводжували сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя, а прислуговували брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що це історична подія.

За його словами, цей храм набуває особливого значення, коли ми вдивляємося в громаду міста Славутича. «Міста, – зазначив проповідник, – яке носить у своєму серці і у своєму тілі рани. Рани, можливо, однієї з найбільших техногенних катастроф людства ХХ століття. Слово «Чорнобиль» сьогодні навіть не перекладають на інші мови».

«Ми знаємо, що місто Славутич пов'язане з Чорнобильською атомною електростанцією і сьогодні, оскільки багато мешканців і по сьогодні працюють на електростанції. Це є місто ліквідаторів, які по сьогоднішній день на своєму тілі, здоров'ї носять рани цієї великої біди», – розповів духовний лідее греко-католиків. «Де як не в Славутичі сьогодні можна торкнутися ран Воскреслого Христа?!», – вважає Блаженніший Святослав.

Блаженніший Святослав подякував усім тим, хто працював і молився, аби сьогоднішній день настав.

Після закінчення освячення храму віряни та мешканці Славутича разом помолилися Панахиду за жертв аварії на Чорнобильській АЕС біля Меморіалу Героям Чорнобиля.

 

Джерело:  Департамент інформації УГКЦ