Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Незабаром відбудеться відзначення 125-річя з дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача

Item 3408882327

«Маємо непересічну, визначну подію – відзначення 125-річя з дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача. Він був проголошений блаженним у 2001 році Папою Іваном Павлом ІІ під час його візиту до України», - розповів 24 квітня під час зустрічі  з журналістами митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир (Війтишин). Ювілейні урочистості відбудуться  27-28 квітня в Івано-Франківську та селі Старуня, на Богородчанщині. Участь у ювілейних заходах візьме Патріарх Святослав (Шевчук).

«Завдяки таким священикам, які безумовно є прикладом, і збереглася наша  Церква. Адже вони служили у часи її заборони, підпілля : хрестили, вінчали, продовжували діяльність духовної семінарії, з якої виходили ще нові священики», - підсумував митрополит.

Єпископ Симеон Лукач належав до тих священиків, які служили у період перед Другою світовою війною. Це був час поневолення УГКЦ. Народився він у Старуні, вчився в Івано-Франківській семінарії, яку закінчив на відмінно. За свою священичу діяльність 1949 року був засуджений радянським режимом на 10 років ув’язнення і висланий до Сибіру. Звільнений 1955 року і через сім років заарештований вдруге за підпільне служіння. Помер у 1964 році, похований у рідному селі.

28 квітня в Івано-Франківському кінотеатрі «Люм’єр» демонструватиметься біографічний фільм «Симеон Лукач». У ньому, зокрема, йдеться про служіння єпископа у його рідній Старуні. Фільм побудований на свідченнях односельців.

 Також у селі Старуня освятять та відкриють музей Симеона Лукача.

«Це стало вимогою часу, - каже парох села. – Отже, завдяки жителям села, жертводавцям була відтворена автентична бойківська хата, де жила родина блаженного Лукача. Зайшовши до хати-музею, можемо прочитати життєпис блаженного, цитати з його творів, побачити частину іконостасу, перед яким він служив у церкві Вознесіння Господнього, яка, на жаль, не збереглася, та євхаристійні набори, які вживав єпископ до служби Божої, фелони, які мали також інші священики, що служили у часи підпілля Уеркви. Є один фелон, який, як стверджує родина блаженного Лукача, належав йому самому. Література, рукописи, переписи богослужінь, вервиця, молитовник, подаровані парафіянам,  та багато ще чого маємо у музеї».

Також Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ та архикатедральний собор УГКЦ Івано-Франківська виготовили медаль «Симеон Лукач», якою нагороджуватимуть за особливі заслуги перед Церквою.