Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Спецпредставник Держдепу США не розглядає можливості поїхати в Донецьк чи Луганськ, підконтрольні сепаратистам

6807ebaf 311c 4347 abd8 862a224eef5b w1023 r1 s

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер не розглядає можливості поїхати в Донецьк чи Луганськ, підконтрольні сепаратистам. Про це він повідомив у вівторок, 15 травня, на прес-конференції в Слов'янську Донецької області, трансляцію якої вів 5 канал.

"Я б з великим задоволенням поїхав туди, коли там буде відновлений мир і український контроль. Я не збираюся робити нічого, щоб легітимізувати ці самоназвані політичні утворення - республіки, тому що це штучний осередок", - заявив Волкер.

Він також вважає, що умови для відновлення миру можуть бути створені завдяки введенню місії ООН.

"Ми хочемо, щоб Росія серйозно поставилася до пропозиції про введення миротворчої місії за мандатом ООН, завдяки чому будуть створені умови для миру і повного виконання мінських угод. Коли Росія буде готова до цього, ми готові зустрітися чи із Сурковим, чи з кимось іншим", - зазначив спецпредставник Держдепу.

Волкер також заявив, що вважає кращим захистом інтересів російськомовного населення Донбасу виведення російських військ з території України.

"Найкращий захист російськомовного населення на Донбасі - це повне виведення російських військ", - сказав американський дипломат.

Він підкреслив, що ситуація на Донбасі викликана не цивільним чи етнічним конфліктом, а є наслідком прямого вторгнення Росії.

"Тут немає конфлікту серед українців, ні етнічного, ні громадянського протистояння. Цей конфлікт - наслідок прямого вторгнення Росії на територію сходу України. Росія безпосередньо управляє озброєними силами в регіоні, а також здійснює політичний контроль над окупованими територіями", - заявив Волкер.

Раніше повідомлялося, що спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер зустрівся в прифронтовій зоні Донбасу з командувачем операції Об'єднаних сил Сергієм Наєвим.