Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Ігор Козловський: Томос про автокефалію можуть надати вже цьогоріч

284106

Якщо в Україні є громадяни, які бажають бути членами православної Церкви Московського Патріархату, то ця Церква буде існувати і далі, оскільки ми демократична і плюралістична держава. Таку думку в інтерв’ю виданню “Остров” висловив український вчений та громадський діяч, релігієзнавець Ігор Козловський, повідомляє Релігійна правда.

Він сподівається, що Томос про автокефалію Українська Церква отримає цього року.

“Є велика ймовірність, що ми його отримаємо в цьому році, – каже Ігор Козловський. – Однак ситуацію ускладнює втручання в цей і без того непростий процес РПЦ і російської держави. При цьому потрібно розуміти, що якщо в Україні є громадяни, які бажають бути членами православної Церкви Московського Патріархату, то ця Церква буде існувати і далі, оскільки ми демократична і плюралістична держава”.

За його словами, у нас багатоконфесійне громадянське суспільство, тобто, представлений широкий спектр релігійних організацій.

На питання, які є ризики конфліктних ситуацій з отриманням Томосу, вчений відповів, що людський вимір відіграє велику роль в будь-якому релігійному феномені.

Вчений вважає, що ми входимо в дуже непростий період становлення нашої держави та розвитку громадянського суспільства.

“Цей період, як і будь-який тектонічний процес, ламає звичну систему речей. Ми вже знаходимося у кризі (переклад з грец. – це суд) і відповідно повинні винести якесь дуже важливе судження з приводу себе, українського громадянського суспільства на даний момент нашої спільної історії. Але в кінцевому підсумку це неминуче призведе до консолідації, до оновлення, до остаточного становлення сучасної європейської української нації”, – завершив релігієзнавець.