Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Нідерланди визнали, що Україна не причетна до катастрофи малайзійського боїнга на Донбасі

16 tn

Нідерланди визнали Україну невинною в катастрофі малайзійського боїнга на Донбасі. Про це сказав голландський міністр закордонних справ Стеф Блок, повідомляє Эхо Москвы в середу, 6 червня.

При цьому наголошується, що якщо в України були дані про появу в зоні конфлікту ракетної установки Бук, то Київ мав підстави закрити повітряний простір над небезпечним регіоном або ж хоча б збільшити висоту повітряного коридору.

Однак дані, отримані Міжнародною слідчою групою, не дозволяють говорити про відповідальність України. Також немає переконливих доказів, що Київ не вжив достатніх заходів, щоб запобігти можливій катастрофі.

Нагадаємо, 24 травня об'єднана слідча група, куди входять фахівці з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, виступила із заявою про те, що малайзійський літак був збитий приналежним Росії комплексом Бук. Днем пізніше Нідерланди і Австралія поклали на Росію провину за падіння цього лайнера.

Також був опублікований відеозапис, на якому реконструйований повний маршрут установки Бук, яка потім збила літак рейсу МН17.

У свою чергу Міноборони Росії заявило, що комісія замовчує походження двигуна Бука, тому що він, імовірно, належить українським військовим. У МЗС Росії визнали звинувачення голослівними.