Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


МОЗ закупило вакцини проти кору для дорослих

%d0%b2%d0%b0%d0%ba%d1%86%d0%b8%d0%bd%d0%b0

Міністерство охорони здоров'я за зекономлені у 2017 році кошти держбюджету замовило додаткових 392 тисячі доз вакцин від кору, паротиту, краснухи (КПК) для проведення заходів з імунопрофілактики кору для дорослих, які знаходяться в групі підвищеного ризику.

Як повідомляє прес-служба відомства в середу, 6 червня, відповідні зміни в нормативно-правові акти були прийняті недавно на підставі того, що з початку 2018 року 40% від усіх хворих на кір є дорослими.

"Зокрема, мова йде про поширення захворюваності в групах, які проживають у спільному просторі (військові, бійці ООС, студенти), а також серед педагогів і медиків", - йдеться в повідомленні.

У відомстві уточнили, що найближчим часом буде прийнятий порядок проведення вакцинації дорослих і будуть визначені групи, для яких заходи щодо профілактики кору будуть здійснюватися безкоштовно.

На цей час, згідно з національним календарем щеплень, вакцинація від кору проводиться дітям до 1 року і дітям 6 років (дві дози). Вакцини за кошти державного бюджету закуповуються тільки для дітей. Рішення про імунізацію дорослих у групі ризику приймається як захід щодо реагування на несприятливу ситуацію (спалах кору).

За оперативними даними Центру громадського здоров'я МОЗ, за 22-й тиждень (з 28 травня до 3 червня) на кір захворіли 1132 особи (463 дорослих і 669 дітей). З початку року на кір захворіли 19 249 тисяч осіб, з них 7825 - дорослі. За цей час від ускладнень кору померло 11 осіб: сім дітей і чотири дорослих.

Раніше повідомлялося, що спалах кору стався в частині Національної гвардії, яка дислокується в селі Жеребкове Ананьївського району Одеської області. Захворіли декілька десятків військових.