Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Карпатах зацвіла червона рута

3edddbcebcebb8e886af44b12182893e xl

У Карпатах на висоті понад півтори тисячі метрів розцвіла червона рута. Цю квітку кохання оспівав у однойменній пісні Володимир Івасюк.

Цвістиме вона упродовж 2 тижнів, і вже від 12 червня сотні туристів їдуть до Карпат, аби знайти свою квітку кохання, - про це пише "24 Новини".

Не зважаючи на назву, цвіте вона переважно яскраво-рожевим кольором. Втім, трапляються і унікальні види.

"Ми тут бачимо рододендрон східнокарпатський – червону руту, дуже рідкісну. Є не тільки квіти рожеві, а є і білі, які виглядають як альбіноси", – розповів лісник Володимир Приступа.

Про унікальні і магічні властивості червоної рути розповідають і стародавні українські легенди. Мовляв, у Карпатах росте унікальна квітка, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. Якщо дівчина її знайде і подарує юнакові, той буде завжди її кохати і ніколи не зрадить. Тож у пошуках квітки кохання до Карпат приїжджають сотні туристів з усієї України.

У низинах червона рута не росте. Її можна знайти лише на висоті понад 1,5 тис. м.

"Дуже хотіла побачити у своєму житті квітку кохання. І от добралася – 1600 метрів, я вражена. Така колоритна квітка. Рекомендую кожному піднятися – не пожалієте, – каже туристка Юлія Давидова.

У червні у високогір'ї Карпат ще можна побачити сніг. І на тому місці, де він сходить, з'являється червона рута. Наче символ перемоги кохання.