Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


"Нормандська четвірка" обговорила можливість розгортання миротворчої місії ООН і звільнення українських політв'язнів

42 main new.1490375705

Під час зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" сторони обговорили можливість розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі і вперше порушили питання про звільнення українських політв'язнів, які незаконно утримуються в РФ. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на брифінгу за підсумками зустрічі, передає УНІАН.

Глава МЗС підкреслив, що зустріч можна охарактеризувати як "реальну дискусію".

"Гарна новина полягає в тому, що ми сьогодні (11 червня - ред.) знову зібралися після певної паузи, в тому, що у нас сьогодні була реальна дискусія з можливістю обговорити низку питань", - заявив Клімкін.

"Друга гарна новина полягає в тому, що в нас було реальне обговорення питань про звільнення наших політичних в'язнів і заручників та формату миротворчої місії. Це була дискусія з питань, які ніколи не обговорювалися в "нормандському форматі".

Ми ніколи не говорили про політичних в'язнів взагалі, не тільки про заручників, ми ніколи предметно принаймні не обговорювали миротворчу місію щодо чіткого визначення, в чому полягає різниця в наших позиціях", - підкреслив Клімкін.

Міністр запевнив, що глави МЗС "нормандського формату" домовилися продовжувати спільну роботу.

"Ми домовилися, що будемо працювати далі, в різних форматах, зокрема, відбудеться зустріч на рівні політичних директорів, і потім ми будемо дивитися, чи буде потрібно ще одна міністерська зустріч", - зазначив Клімкін.

Нагадаємо, в понеділок, 11 червня, в Берліні відбулася зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція і Росія). На переговорах вдалося обговорити низку кроків, які забезпечують припинення вогню на Донбасі.