Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Туреччина і Україна спільно робитимуть безпілотники

287774

Українська та турецька сторони, за підсумками засідання в Анкарі спільної комісії з питань військово-технічного співробітництва (ВТС), підписали меморандум про постачання в Україну безпілотних авіаційних комплексів і створення спільного підприємства. Про це повідомила прес-служба Ради національної безпеки та оборони України в середу, 4 липня.

За інформацією РНБО, представники Туреччини підтвердили зацікавленість турецької сторони в закупівлі літаків Ан-178.

Учасники засідання також проаналізували стан виконання спільних проектів у військово-технічній сфері за поточний рік, зокрема, виконання контракту на поставку засобів зв'язку компанії Аселсан для потреб української армії.

Сторони домовилися про передачу Міністерству оборони України передових технологій і програмного забезпечення у сфері зв'язку та уклали відповідну компенсаційну (офсетну) угоду.

Крім цього, було обговорено реалізацію проектів у бронетанковій, космічній та авіабудівній сферах. Серед іншого, сторони домовилися про розвиток співробітництва в напрямку безпілотних систем озброєння, про можливість створення спільного конструкторського бюро (КБ) з розробки нових зразків двигунів для броньованої техніки.

Раніше президент України Петро Порошенко привітав Реджепа Таїпа Ердогана з перемогою на президентських і парламентських виборах у Туреччині 24 червня.