Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Молдові планують заборонити одноразовий пластиковий посуд

2168872

У Молдові з 1 січня 2021 року планують заборонити одноразовий пластиковий посуд: тарілки, склянки, столові прибори і палички. Відповідні поправки в закон Про внутрішню торгівлю і Кодекс про правопорушення схвалила парламентська юридична комісія з призначень та імунітету, повідомляє в середу, 4 липня, прес-служба парламенту країни.

Відзначено, що карати порушників пропонують штрафами - до 4,5 тис. леїв (близько 7 тис. грн) для фізичних осіб і до 12 тис. леїв (близько 19 тис. грн) для юридичних.

Автори проекту - незалежні депутати і депутати від Ліберальної та Народної Європейської партій - відзначають, що поправки допоможуть виключити з обороту пластик, який розкладається 400 років і не переробляється.

Замість цього автори ініціативи пропонують використовувати одноразовий посуд, вироблений з перероблених продуктів - паперу, кукурудзяного борошна, цукру, пшениці, цукрових буряків, цукрової тростини, крохмалю та інших матеріалів.

Як повідомляється, в законі Про внутрішню торгівлю і Кодекс про правопорушення Молдови вже є поправки, які забороняють з 1 січня 2019 року використання і продаж щільних пластикових пакетів.

Раніше повідомлялося, що в Європарламенті відмовляться від використання пластикових пляшок для води, а також інших одноразових виробів із пластику, які використовуються в їдальні.