Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Екзарх Харківський: Наша Церква багато робить на Сході через благодійний фонд Карітас, допомагаючи людям, які постраждали від війни, та іншим потребуючим

F1typwfdndsgw40ks8

Наша Церква багато робить на Сході через благодійний фонд Карітас, допомагаючи людям, які постраждали від війни, та іншим потребуючим. Про це заявив Екзарх Харківський владика Василь Тучапець під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який відбувся у Зарваниці. Про це інформує Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Він зауважив, що Харківський екзархат – наймолодший (був створений у 2014 р.) і включає три області: Харківську, Сумську і Полтавську.

“На той час наших парафій було дуже мало. Церква не мала сприятливих можливостей для свого розвитку. У Харківській області йшла пропаганда “русского міра”, але Церква існувала і старалася послужити нашим людям, які також живуть на Сході Україні. Там багато вихідців з Західної України, студентів, які навчаються у Харківських університетах. Але в останні роки приходять і інші люди, які виросли на Сході, але свідомо вибирають нашу Церкву. Українська Церква в останні роки постає на Сході все голосніше і активніше”, - підкреслив Екзарх Харківський.

Він відзначив, що на сьогодні у Харківському Екзархаті служать 19 священиків, зареєстрована 21 громада і дві місійні станиці у Харківській області – Ізюмі і Лозовій. Будується 5 храмів, зокрема головний Катедральний собор у Харкові, який стане пасторально-духовним осередком УГКЦ в тому регіоні.

Він відзначив, що Стратегія розвитку Харківського Екзархату – реєстрація громад в районних центрах. Найближчі роки планується зареєструвати 9 громад - по три в кожній області.

Екзарх Харківський розповів, що на тих теренах дуже важлива діяльність благодійного фонду Карітас, особливо з початком війни.