Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


У Держприкордонслужбі вважають, що на Україну чекає наплив мігрантів

Photo by andrei novitsky 6205  1

Глава Держприкордонслужби Петро Цигикал вважає, що Україна незабаром може зіткнутися з напливом мігрантів. Про це у вівторок, 10 липня, він сказав у коментарі Укрінформу.

"Україна найближчим часом може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які будуть намагатися потрапити в нашу державу в будь-який спосіб", - сказав він.

Цигикал пояснив, що країни Євросоюзу істотно посилюють протидію незаконній міграції і, відповідно, відбудеться переорієнтування цих потоків на інші напрямки, у тому числі й в Україну.

"Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в'їзду. Потенційні незаконні мігранти, спираючись на підтримку діаспори, офіційно видані документи й інші умовно законні шляхи намагаються потрапити в Україну, щоб потім тут залишитися на нелегальному становищі або далі незаконно переходити кордон - у ЄС", - зазначив він.

Це переважно вихідці з Африки і Близького Сходу, пояснив глава Держприкордонслужби.

Тому, вважає Цигикал, Україні потрібно посилювати міграційне законодавство і криміналізувати відповідальність за незаконний перетин кордону.

Окрім того, зауважив він, правоохоронним органам потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо попередження попадання незаконних мігрантів у країну і посилити інженерне облаштування кордону.

Раніше в Європейській прикордонній службі Frontex заявили, що дедалі більше мігрантів проникають у Європу по маршруту з Марокко до Іспанії.