Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


В Україні знизився рівень смертності

48202 1

Глава уряду Володимир Гройсман заявляє, що завдяки реалізації програми Доступні ліки в Україні знизився рівень смертності. Про це він написав у Facebook у понеділок, 6 серпня.

"Ініціатива Доступні ліки в черговий раз доводить правильність прийнятого рішення: адресно допомагати пацієнтам із серцевими захворюваннями, астмою і діабетом. Зниження кількості викликів на невідкладні стани, зменшення смертності через несвоєчасне застосування препарату - усе це результат нашої турботи про людей, які потребують посиленої уваги", - зазначив прем'єр.

За словами Гройсмана, перелік Доступних ліків постійно збільшується. Зараз у ньому 261 препарат, 57 з них - повністю безкоштовні.

Нагадаємо, програма Доступні ліки почала діяти в Україні у квітні 2017 року. У минулому році з бюджету на її реалізацію виділили 700 млн гривень, а у 2018 році передбачено 1 млрд гривень.

Щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно отримати в лікаря рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку, що бере участь у програмі, і отримати ліки безкоштовно або із суттєвою знижкою.