Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


В Японії розпочалася 10-денна молитва за мир Джерело: CREDO: http://credo.pro/2018/08/215493

800px cenotaph hiroshima

В Японії у 36-й раз розпочалася десятиденна молитва за мир. Її ініціював місцевий єпископат на згадку про візит Йоана Павла II до цієї країни 1981 року. Він єдиний папа, який відвідав цю країну. Йоан Павло ІІ підкреслював, що він приїхав до Японії як паломник миру.

У промові, яку папа Йоан Павло ІІ виголосив тоді японською мовою біля пам’ятника миру в Хіросімі, він зокрема сказав, що «пам’ять про минуле означає відповідальність за майбутнє. Війна — це справа рук людини. Війна — це руйнування людського життя. Війна — це смерть». На думку японського єпископату, візит Йоана Павла II приніс радість і надію багатьом людям у Японії, пише Vatican News.

10-денна молитва за мир розпочалася в соборі Пам’яті всесвітнього миру в Хіросімі о 8.00, тобто в час атомного бомбардування цього міста 73 роки тому. Меса була відправлена за жертви цієї трагедії та всіх жертв війни. У цей же час відправлялася Євхаристія за жертви Другої світової війни в Нагасакі — католицькому місті, яке постраждало від атомного бомбардування за два дні після Хіросіми. Молитва за мир триватиме до свята Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, 15 серпня, тобто до дня капітуляції Японії 1945 року у Другій світовій війні. Японія брала участь у війні на стороні країн гітлерівської коаліції. Історики підрахували, що в результаті японських військових злочинів загинуло близько 20 мільйонів людей.

Голова японського єпископату, архієпископ Нагасакі Йосип Міцуакі Такамі підкреслив, що молитва за мир має набрати різних форми, які свідчитимуть про постійну участь Церкви в Японії у побудові миру в усьому світі. Окрім урочистих Мес, в усіх дієцезіях Японії організовуються молитовні й розарієві зустрічі, лекції та концерти. У Хіросімі, зокрема, заплановано концерт «Реквієм за жертви атомного бомбардування», а в Нагасакі — марш зі свічками і лекції на тему війни.