Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Європа підтримує Олега Сенцова

Sencov 458

Глава Міністерства закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем у четвер, 9 серпня, закликала Росію звільнити українського політв'язня Олега Сенцова. З такою ж заявою виступив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Так, Маргот Вальстрем у своєму мікроблозі в Twitter написала, що суд нас українським режисером не відповідає елементарним нормам правосуддя.

"Його утримання під вартою порушує норми міжнародного права і грунтується на правовому процесі, який не відповідає елементарним нормам правосуддя. Ми закликаємо Росію звільнити його (Сенцова) та інших незаконно затриманих українських громадян", - заявила Вальстрем.

Своєю чергою, Арлем Дезір заявив, що Олега Сенцова потрібно негайно звільнити.

"Дуже стурбований через погіршення здоров'я кримського письменника і кінорежисера Олега Сенцова, який голодує в російській в'язниці. Я повторюю свій заклик щодо його звільнення - негайного", - написав Дезір у четвер.

Крім того, президент Франції Еммануель Макрон планує обговорити з російським колегою Володимиром Путіним ситуацію з ув'язненим українським режисером Олегом Сенцовим.

"Президент Еммануель Макрон поговорить з російським лідером Володимиром Путіним в п'ятницю про  ув'язненого українського кінорежисера Олега Сенцова, який голодує з травня і перебуває у важкому стані", - йдеться в повідомленні Reuters.

Нагадаємо, сьогодні російський омбудсмен надіслала фото Сенцова, який 88-й день голодує в російській колонії.

Напередодні сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила про "катастрофічний стан"свого голодуючого брата, який, за її словами, вже не встає з ліжка.