Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Більша частина українців вважають, що УПЦ КП має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви

4llscd 890x395

Більше, ніж половина українців (52%) вважають, що Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП) швидше має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, затвердженої в Київській Русі 1030 років тому, ніж будь-яка інша церковна організація, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у серпні 2018 року. Про  це повідомляє «День».

Про Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) як правонаступницю заявили 12% опитаних, 3% обрали Українську Автокефальну Православну Церкву, 2% - Російську Православну Церкву, 5% - іншу. 27% респондентів не змогли визначитися в цьому питанні.

При цьому майже 70% опитаних вважають швидше Україну, а не РФ спадкоємицею Київської Русі. Протилежної думки дотримуються лише 9%. Ще 6% вважають, що ані Україна, ані РФ не можуть претендувати на спадок Давньоруської держави.

За десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало (у 2008 році таких було 54%), а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало (у 2008 їх було 18%). У свою чергу кількість тих, хто дотримується думки, що УПЦ КП має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, затвердженої в Київській Русі 1030 років тому, за десять років збільшилося більш ніж у півтора рази, йдеться в результатах дослідження.

Дослідження було проведене методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) 3-10 серпня 2018 року серед 2 тисяч жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження - не більше ніж 2,2%.