Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Під час Всесвітнього Дня Молоді 2019 року вшанують історичну мандрівну статую Пречистої Діви з Фатіми

1535521257 cq5dam thumbnail cropped 750 422

Під час відзначень Всесвітнього Дня Молоді 2019 року в Панамі буде вшанована історична мандрівна статуя Пречистої Діви з Фатіми.

Великим благословенням для молодих людей з усього світу, які братимуть участь у Всесвітньому Дні Молоді в Панамі, що відбуватиметься від 22 до 27 січня 2019 року, буде вшанування історичної мандрівної статуї Фатімської Богородиці, яка була вирізьблена за вказівками сестри Лусії, найстаршої з пастушків, яким являлась Пречиста Діва Марія, та увінчана золотою короною 13 травня 1947 року.

Про це під час прес-конференції, що відбулась у Панамі 27 серпня 2018 р., оголосив архиєпископ Хосе Мендієта. У зустрічі з журналістами брали участь також і представники Марійського санктуарію у Фатімі (Португалія), де вшановується ця статуя Пресвятої Богородиці.

Цікава історія цієї мандрівної статуї Фатімської Богородиці. 1945 року, незабаром після закінчення Другої світової війни, один парох у західному Берліні запропонував, щоб статуя Фатімської Матері Божої відвідала всі столиці і єпископати Європи аж до кордону з Росією.

Статуя, як було згадано, була виготовлена за вказівками сестри Лусії і від того часу вона побувала в 64 країнах світу, несучи послання миру й Божої любові.

Згодом, щоб задовольнити численні прохання з усього світу, виготовлено й посвячено ще декілька копій першої мандрівної статуї.

У 2000 році було прийнято рішення залишити першу мандрівну статую у Фатімському санктуарії. Після цього вона не залишала території Португалії і лише наступного року вирушить до Панами.

Крім цієї мандрівної статуї Фатімської Богородиці, в каплиці, спорудженій на місці об’явлень Богоматері, що є серцем санктуарію у Фатімі, вшановується первісна статуя, що її вирізьбив 1920 року скульптор Жозе Феррейра Тедінь також за вказівками Лусії. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує дорогоцінна золота корона, в центрі якої вмонтована куля, яку пронизала тіло Папи Івана Павла ІІ під час нападу, що стався 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Іван Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.