Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Ватикан проводить семінар про догляд за метеоритами і предметами позаземного походження

Cq5dam.thumbnail.cropped.750.422

Від 10 до 13 вересня 2018 р. у папській резиденції в Кастель Ґандольфо проходить перший свого роду семінар про догляд за метеоритами і предметами позаземного походження. У заході, організованому Ватиканською Обсерваторією, що розташована на території літньої резиденції Вселенських Архиєреїів, беруть участь хранителі предметів космічного походження з усього світу для того, аби обмінятися ідеями та обговорити нові можливості їхнього внеску в науку.

Представники 27 наукових інституцій, що прибули з країн Європи, США, Канади, Марокко, Росії та Японії, опікуються не тільки колекціями метеоритів, але й такими зразками, як каміння з Місяця, зібрані космічною місією «Apollo» (NASA), та екземпляри з астероїду «25143 Itokawa», доставлені на Землю космічним апаратом Японського агентства аерокосмічних досліджень «Hayabusa».

«Спільнота кураторів протягом багатьох років намагалася організувати спільну діяльність», – зазначив брат Роберт Маке, ТІ, куратор ватиканської колекції метеоритів і один з організаторів семінару. «Цей семінар є чудовою можливістю для нас, – додав він, – і я дуже радий та задоволений тим, що Ватиканська Обсерваторія може провести таку важливу зустріч». Семінар фінансується Ватиканською Обсерваторією та Товариством дослідження метеоритів.

«Це буде гарною нагодою для ознайомлення з різними колекціями та способами їхнього збереження», – зазначив Людовік Ферріер, куратор метеоритів Музею природничої історії у Відні та координатор семінару. Він додав, що під час семінару обговорюватимуться такі теми, як історичні аспекти, майбутні місії та збереження зразків, зібраних ними, відповідні технічні виклики і поточні проблеми.