Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Патріарх Святослав зустрівся з мером м. Вільнюса

1521204041 0

У контексті завершення візиту Папи Франциска до Литви 24 вересня Патріарх Святослав зустрівся з мером м. Вільнюса п. Ремігіюсом Шимашиюсом.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, сторони обговорили напрямки розвитку давньої Василіанської обителі та храму Пресвятої Трійці як важливого душпастирського та паломницького центру УГКЦ, що становить теж невід‘ємну частину історії та литовської тотожності м. Вільнюса. 

Пані Генуте Кіркєне, доктор історичних наук, професор Вільнюського університету, наголосила на тому, що цей храм збудував князь Костянтин Острозький як вдячність Богові за перемогу над московським військом.

Мер Вільнюса виявив особливу увагу до виховання дітей українських емігрантів, створення української школи чи хоча б окремих українських класів у литовських школах та запропонував програму розвитку освіти зі збереженням української національної та духовної культури.

На завершення Блаженніший Святослав подякував п. Ремігіюсу за зустріч і підтримку УГКЦ та української громади. Сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Вільнюський храм Пресвятої Трійці у червні 2017 року відзначив свій 500-літній ювілей. У 1514 році його збудував князь Костянтин Острозький у подяку Господу Богу за перемогу під м.Оршею. На початку ХVІІ століття у цій святині звершував свій духовний подвиг святий священномученик Йосафат Кунцевич.