Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


РКЦ провела анкетування молоді для Папського Синоду

Http  zaholovok.com.ua sites default files sociology

У 2017 році молоді України РКЦ запропонувала анкету, яка стала підготовчим матеріалом для Папського Синоду єпископів на тему «Молодь, віра і розпізнавання покликання», запланованого на жовтень 2018 року. Католицький медіа-центр представив результати цього опитування.

У ньому брали участь переважно молоді люди віком 16–29 років, які мешкають у різних регіонах України, але були відповіді українців і з інших країн: Польщі, Італії, Німеччини, США. Загалом було опрацьовано приблизно 1200 анкет, зібраних від серпня 2017 до лютого 2018 року.

Анкета складалася з 54 запитань у 7 розділах.

Серед найбільших цінностей молодь обрала родину, самореалізацію та свободу.

Найкращим віком, щоб залишити батьківський дім, молоді люди вважають 20 років, а для народження першої дитини – 25 років. Більшість опитаних хотіла б мати трьох дітей (точно не менш ніж двох). Опитані здбільшого не бачать майбутнього без створення сім’ї і не готові повністю присвятити себе кар’єрі.

Молоді українці сприймають роботу насамперед як джерело прибутку, а потім вже як спосіб самореалізації та можливість громадського служіння іншим. Серед молоді не дуже активно розвинена волонтерська діяльність, більшість учасників опитування ніколи не брала участі в таких акціях, але останнім часом ситуація змінюється – і цьому сприяє активна діяльність Церкви у сфері благодійності.

Попри те, що навчальні заклади – не найавторитетніші установи в очах сучасної молоді, молоді люди переконані, що освіта збільшує професійні знання й навички, учить взаємодіяти з іншими, готує до дорослого життя, дозволяє знайти в майбутньому роботу.