Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Глава УГКЦ бере участь у Папському Синоді на тему молоді

04

3 жовтня 2018 року Святою Месою, яку було відслужено на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Франциск відкрив Синод Єпископів про молодь, закликаючи усунути бар’єри, які відділяють Церкву від молоді та вийти поза межі схем і звичок.

У роботі XV Генеральної асамблеї Синоду Єпископів від Української Греко-Католицької Церкви беруть участь Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, та владика Браєн (Байда), Єпарх Саскатунський (Канада), якого Синод Єпископів УГКЦ обрав делегатом від Української Греко-Католицької Церкви.

Загалом у Синоді візьмуть участь 267 ієрархів, а серед слухачів будуть 34 представники молоді від 18 до 29 років. Вперше на Синод приїхали два єпископи з КНР. Їхня участь стала можливою завдяки підписанню Тимчасової угоди між Святим Престолом і КНР.

 

Розпочинаючи проповідь під час Святої Меси з нагоди відкриття Синоду Єпископів, що триватиме у Ватикані до 28 жовтня на тему «Молодь, віра і розпізнання покликання», Папа Франциск закликав Святого Духа, щоб у цей «момент благодаті», яким є Синод, «відновити в пам’яті та оживити Господні слова», наново збуджуючи «запал і захоплення Ісусом.

 

Святіший Отець молився до Святого Духа, щоб Синодальні Отці не дозволили, аби їх змогли пригнітити «пророки лиха та нещастя» чи власні «обмеження, помилки й гріхи», але були спроможні «знайти простір, який запалює серце й розрізняти шляхи Святого Духа».

 

Папа Франциск звернувся до Синодальних Отців із закликом «слухати одні одних, щоб разом розрізняти те, чого Господь сподівається від Своєї Церкви», а це вимагає бути уважними й не вчиняти першорядним те, що є другорядним і другорядним те, що є важливим.

За словами Святішого Отця, потрібно «слухати Господа, аби почути разом з Ним волання Божого люду; слухати людей, разом з ними дихати волею, до сповнення якої нас закликає Господь». «З ентузіазмом будуйте світ, кращий від теперішнього», – сказав Папа.

Святіший Отець завершив свою проповідь словами: «Синодальні Отці, Церква дивиться на вас з довір’ям і любов’ю».

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук владика Браєн (Байда), після Меси, вітаючись із Папою Франциском, Блаженніший Святослав сказав: «Україна молиться за вас, Святіший Отче!», на що Папа відповів: «Я молюся за Україну!»

Джерело: Департамент інформації УГКЦ