Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Українці здійснили прощу до Люрду

 titulna

Українці західної Європи 26-28 жовтня здійснили спільну прощу до Марійного санктуарію в Люрді.

Крім урочистих архиєрейських Літургій в церкві святої Бернадетти та Ґроті Об’явлення, паломники мали змогу взяти участь у традиційних процесіях Вервиці зі свічками, під час яких, з нагоди української прощі, розважання також читали українською мовою.

Єпарх Паризький владика Борис (Ґудзяк) звернувся до паломників з закликом дбати про український Люрд і поширювати новину про нього серед інших та примножувати те, що нам залишили попередники.

«Ми маємо розвивати те, що зробити наші попередники. Нам треба нашу присутність тут, в Люрді, посилити. Наш храм має процвітати і стати донором для всього Люрду», - зазначив він, додавши, що українська церква в Люрді була збудований світовим українством, тому чисельна присутність на прощі українців з різних країн є такою цінною.

Він також зауважив, що є речі, які українці в Люрді втратили, наприклад престіл в люрдській базиліці Вервиці, зараз не діє український готель через відсутність ремонту та невідповідність технічним вимогам. Готель на більше, ніж 40 номерів розташований навпроти української церкви і недалеко від Ґроти Об’явлення.

«Хочу подякувати всім паломникам за труди, за віру, за молитву. Дякую людям з особливими потребами, що приїхали на візочках, щоб молитися разом. Ваше свідчення віри для нас є надзвичайно важливим. Будьте здорові, їдьте в радості і мирі, благословість усіх тих, яких ви згадували в молитві, і вітайте його від усіх нас», - звернувся він до прочан.