Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Еміралі Аблаєв переобраний муфтієм Криму на наступні п'ять років

0c94b68c969ab74559c4fdf3c4e8a140

Еміралі Аблаєв переобраний муфтієм Криму на наступні п'ять років. Голосування відбулося на шостому курултаї кримських татар, який пройшов в Сімферополі. Участь в заході, як повідомляє Islam today, взяли кілька сотень делегатів з усіх районів півострова.

Еміралі Аблаєв виступив перед делегатами зі звітною доповіддю про виконану роботу. По завершенні голосування заступник муфтія Айдер Ісмаїлов повідомив, що «хаджі Еміралі Аблаєв переобраний муфтієм мусульман Криму одноголосно». Аблаєв займає цей пост з 1999 року.

Натомість на матеориковій частині України мусульмани-переселенці з Криму заявляють про нелегітимність такого переобрання.

Так, муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов вважає, що «делегати» російського з'їзду мусульман Криму «не обрали, а призначили» Еміралі Аблаєва «муфтієм мусульман Криму». Таку думку він висловив у коментарі Крим.Реалії.

За його словами, єдине Духовне управління мусульман Криму «є, працює і функціонує на материковій Україні й інакше не може бути».

Духовне управління мусульман Криму після анексії півострова Росією 2014 року перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу й перереєструвалося відповідно до російського законодавства, як Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС).

Як вже інформувала РІСУ, у листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців з Криму провели з'їзд, на якому вирішили створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій частині України. Муфтієм обрали Айдера Рустемова. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрував Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на чолі з Рустемовим.