Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Якщо ми знаємо, що Бог нас любить, у нас є сили з терпінням перенести якісь життєві недостачі чи випробування

58909278342f5 pope francis got in your account instagram 1200

Що таке святість у нинішньому, сучасному розумінні? Що означає – жити з Богом? як ми можемо відчувати постійну присутність Бога у нашому житті? У посланні Папи Римського Франциска йдеться про певні риси, які відкривають можливість сопричастя з Богом – витривалість, терпеливість, сміливість, спільноту. Що це означає, в ефірі програми «Вечірні діалоги з душмпастирем» від 31 жовтня говорив о. Віталій Храбатин, цитуючи і пояснюючи тези цього послання.

«Я б хотів зібрати певні духовні характеристики, або вираження, які, на мою думку, є необхідними для того, щоб зрозуміти той стиль життя, до якого нас кличе Господь», - цитує послання Папи о. Віталій.

Папа не обмежується поясненням про добре відомі засоби освячення – молитву, вчинки милосердя, участь у Святих таїнствах, покаяння. Він наголошує на певних аспектах, які певною мірою дають нове бачення, а отже відчування і переживання певних речей. Наприклад, що означає бути християнином – для кожного особисто і Церкви як християнської спільноти?

«Глибоке сердечне розуміння, що Бог нас любить – всіх і кожного, - пояснює тези Папського послання о. Віталій Храбатин. – Бути християнином – означає мати мир і радість у Святому Духові, бо за любов'ю завжди слідує радість. Якщо ми знаємо, що Бог нас любить, у нас є сили з терпінням перенести якісь життєві недостачі чи випробування. Ніщо не може знищити радості, якщо, переживаючи ці труднощі, ми знаємо, що є любленими…»

Також у посланні Папи йдеться про молитву як дуже особисте спілкування з Богом:

«Молитва – це стояння перед Господом, зустріч з Богом. Кожного, хто ступає до молитви. Молитва може бути початкм шляху до святості, початком великих змін для кожної людини, а отже й для спільноти – якщо ми дозволимо Богу вести нас і змінити наше життя. Просимо у Господа ласки – не вагатися, діяти, жити й творити з любов’ю, не перетворити наше життя на музей спогадів…»

Повний стрім передачі можна дивитися тут