Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


«Нотатник мобілізованого» - книга, яка читається легко, і, в той же час, є стимулом читати інші військові книжки

40180687.jpg.300x450 q85 crop

Ще одна книга поповнила бібліотеку, складену із творів, написаних про війну на Сході України її учасниками й очевидцями. Це – «Нотатник мобілізованого» Назара Розлуцького, публіцистичний репортаж історика, який у 2015-2016 році брав участь у бойових діях в складі 55-ї окремої артилерійської бригади. Примітно, що темою досліджень Назара Розлуцького як історика є український визвольний рух на Станіславщині у 1944-1976 роках. Про цю книгу, військовий досвід, значення нинішніх подій в історичному контексті – в ефірі програми «Добра розмова» від 31 жовтня на «Воскресіння. Живе радіо».

«Цю книгу я розпочав писати ще в армії на телефон. Чому так незручно ― бо розділи з неї я повинен був пересилати своєму фронтовому побратиму…. Річ у тому, що волонтерська організація «Сестри Перемоги», з якою співпрацював мій побратим, мала намір видати велику книгу про 55-ту артилерійську бригаду в нинішній російсько-українській війні. Мені ж була відведена роль кореспондента у другому артилерійському дивізіоні, в якому я й служив протягом перебування в АТО», -  це анонс книжки словами автора.

Книга описує надзвичайно складний для України період, коли почалася війна, до якої країна не була готовою: підйом патріотизму й добровольчого руху, перші хвилі мобілізації – але й критичний стан армії. Тому в армію в перші хвилі мобілізації потрапляли всі, хто був придатний до служби і міг тримати зброю в руках. Звісно, непрофесійних військових відправляли на фронт тільки за власною згодою і за умови досить тривалого навчання й підготовки. Це були дуже різні люди, вирвані зі звичного життя війною, серед яких був і автор «Нотатника».

«Почав писати прозу ще в юності – як нариси про мандри Україною, особисті рефлексії від побаченого, почутого. «Нотатник мобілізованого» - своєрідне продовження того мандрівного циклу, тільки в трохи іншому жанрі, - розповідає Назар. - Це книжка про військовий досвід людини, яка до цього не мала стосунку ні до армії, ні до військових дій. Мені здалося, що це могло б бути цікаво деяким людям. Писав цей нотатник як публіцистичний репортаж – у досить легкому для сприйняття жанрі. Це не серйозні військові мемуари чи художній твір, який багатьом людям може не зайти. Писав так, щоб це могла почитати людина, як дотична до війських дій на Сході, так і той, хто мало що про це знає з військової точки зору. Хотів написати книгу, яку б можна було взяти у мандрівку, і за чотири-пять годин прочитати й скласти якесь враження. Тобто це мала бути книжка, яка читається легко, і, в той же час, є стимулом читати інші військові книжки. Якщо ця книжка стане прологом до чогось, це само по собі означатиме її успіх і певну місію».

Епіграфами до кожного розділу є рядки віршів Сергія Жадана. «Жадан пише про нашу війну, як не пише ніхто, - пояснює цей момент Назар Розлуцький. – Не патосно, а дуже просто, і це пронизує. Дві книжечки його раніших поезій я мав з собою на фронті…»

Повний запис програми можна прослухати за лінком http://reradio.com.ua/podcast/1502

Повний стрім передачі можна дивитися тут 

Подкаст
Добра розмова 31.10.18. Гість: Назар Розлуцький
00:00