Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Україна опинилася в п'ятірці країн, де найбільше обмежували свободу в інтернеті за останні п'ять років

%d0%91%d0%b5%d0%b7 %d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f

Україна опинилася в п'ятірці країн, де найбільше обмежували свободу в інтернеті за останні п'ять років. Про це йдеться в дослідженні центру Freedom House, оприлюдненому в четвер, 1 листопада.

Згідно з даними доповіді, Україна, навіть після падіння індексу свободи на 12 пунктів, залишається в категорії країн з "частково вільним" інтернет-простором.

У числі головних причин такої ситуації дослідники називають конфлікт із сепаратистами на сході України та інформаційну війну Києва з Кремлем. Зазначається, що саме це стало причиною блокування у 2017 році декількох популярних російських платформ, у тому числі найбільшої російської соцмережі Вконтакте.

У доповіді також називаються випадки, коли українським користувачам соцмереж загрожувало тюремне ув'язнення за статтями про екстремізм і сепаратизм, хоча їхні пости не містили закликів до насильства. Ситуацію з інтернет-свободою в Україні також погіршили перебої зв'язку на непідконтрольних територіях країни і напади на журналістів, а також технічні диверсії з обох сторін конфлікту.

Разом з Україною до п'ятірки увійшли також Камбоджа, Венесуела, Єгипет і Туреччина.

Росію Freedom House класифікував як країну з "невільним" інтернет-простором. У доповіді наводяться випадки блокування соціальних мереж з високим рівнем шифрування, зокрема популярного меседжера Telegram - через відмову надавати ключі шифрування до листування користувачів. Згадуються також заборони на використання VPN.

Лідером антирейтингу став Китай. Він не тільки цензурує інтернет у своїй країні, а й проводить тренінги зі створення такої моделі поведінки в мережі за кордоном.