Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Ми поминаємо всіх, хто жив, і не повинні ставати суддями нікому

%d0%91%d0%b5%d0%b7 %d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f

У перші дні листопада і східні, й західні християнські Церкви згадують і моляться за померлих. 1 листопада – день усіх святих в обох традиціях. 2 листопада римокатолики відзначають день всіх душ і загальної молитви за померлих. 3 листопада – день вселенського поминання померлих у східній традиції, молитви за всіх, хто колись жив на світі. Що означає така молитва? І чи правомірне твердження, що за когось молитися не можна? Про це у програмі «Вечірні діалоги з душпастирем» від 2 листопада в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» говорив о. Олег Шепетяк.

«Коли ми приходимо до храму і згадуємо тих, кого з нами вже немає, - це свідчення любові до тих, хто відіграв якусь роль у нашому житті, мав якесь значення, - каже о. Олег. – Люди жили і залишили слід, втрачати когось – завжди боляче і трагічно. Але водночас ми розуміємо, що вони відійшли тілом, але залишаються у наших серцях, залишаються пам’яттю про них. І якщо ми їх любили за життя, ми не можемо відкинути любоов до них після їхньої смерті. Ми залишаємося з ними в любові. Було б надто егоїстично, щоб з їх смертю помирала і наша любов до них, щоб наша любов була настільки меркантильна й обмежена».

Чому ж виникає питання про те, що за когось не моляться? Йдеться про нехрещених, самогубців, людей іншої віри тощо. 

«Ми – християни, отже повинні бачити світ і дійсність очима Христа. Тому ми поминаємо всіх, хто жив у цьому Всесвіті, і не повинні ставати суддями нікому, не повинні ставити себе понад Бога, який один має право судити, - каже о. Олег. – Ми не знаємо обставин  і мотивів вчинків цих людей, не знаємо їхніх думок, тож і не маємо права бути їм суддями і виносити вироки. Будьмо милосердними самі, якщо просимо милосердя у Господа…»

О. Олег пояснює: церковна традиція обмежує урочистість поховання самогубців, але не дає права на суд чи осуд.

«Будьмо скромнішими, не перебираймо на себе функції Бога, вирішуючи, хто праведний, а хто грішний. Не ставаймо суддями, строгішими за Бога – ми не маємо такого права», - говорить душпастир.

Повний стрім передачі можна дивитися тут