Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Слухати людей, говорити з ними, розуміти їх – найкращий шлях засвідчити Бога для них

Img 5813

3-4 листопада у Києві відбувся ІІІ всеукраїнський з’їзд мирян УГКЦ «Покликання до святості сьогодні» та, у його рамках, форум «Відкриті двері Церкви», який у такому форматі відбувається вперше. Заходи присвячені пам’яті Блаженнішого Любомира та праведного митрополита Андрея Шептицького. 

Враженнями від з’їзду та форуму у програмі «Добра розмова» від 4 листопада в ефірі «Воскресіння.Живе радіо» поділилися їх учасники - голова Комісії у правах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Ганна Зварич та директор колегіуму «Знамення» й організатор прощ до Зарваниці Марія Миськів.

«Насправді такий відкритий форум мирян – другий, вперше такий захід було проведено десять років тому у ще недобудованому Патріаршому соборі, - говорить Ганна Зварич. – Дуже важливо, що ми всі зустрілися у серці України - з Христом на Божественній літургії у головному храмі УГКЦ і один з одним. Ми можемо побачити, наскільки зросла наша Церква. Це значана подія не лише для УГКЦ, а й для суспільства, для нашої держави. Оскільки ми говоримо про святість, ми говоримо про те, наскільки важливо кожній людині свідчити про невидимого Бога. На моє переконання, ніякі найкращі закони чи концепції нічого не змінять, допоки кожен не житиме за законами моралі, законами Господа у своєму серці…В сьогоднішні часи замало говорити про Бога, Богом треба жити».

Такі заходи, на думку учасниць програми, важливі саме засвідченням єдності і зв’язку – і з Богом, і єдності Церкви й вірян як спільноти. Людина потребує духовної поживи, яку може дати тільки Господь, і спільної молитви, яка можлива лише в лоні Церкви.

«Нинішній форум свідчить, що наша Церква – вікрита для всіх, і для невіруючих чи непрактикуючих теж, - каже пані Ганна. – Важливо слухати цих людей, говорити з ними, розуміти їх – це найкращий спосіб і шлях засвідчити Бога для них…»

Як говорив в одній із попередніх програм очільник Комісії УГКЦ у справах мирян о.Василь Білаш щодо цього з’їзду і форуму, «миряни потребують зустрічі, спілкування – тем, які допомагають переосмислити своє покликання у цьому світі».

«Головне бачення з’їзду сформулював ще в 2006 році світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар, який сказав, що метою стратегії нашої Церкви є святість об’єднаного Божого люду. - каже о. Василь Білаш. – Ми обрали два головних пункти – святість і об’єднання. Святість – мета, до якої покликана кожна людина, але не всі знають, як іти до неї. Тож основною метою з’їзду є допомогти кожній людині відкрити правильну, свою дорогу до святості. Люди часто не бачать свого місця у Церкві, тому такі заходи – свідчення і підкріплення у думці, що миряни мають свою місію, покликання, і повинні бути живою клітиною Церкви…»

Повний стрім програми можна дивитися тут

Повністю програму можна послухати за посиланням 

http://reradio.com.ua/podcast/1504

Подкаст
Добра розмова 04.11.18. Гості: Ганна Зварич, Марія Миськів
00:00