Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Фестивалем Lviv Bandur Fest ми хочемо сколихнути українську публіку, змінити образ бандури в свідомості людей - організатори

20952929 1966403440315941 2525554904395078617 n59ad0bce60e91

7-11 листопада у Львові відбуватиметься фестиваль сучасної бандури – Lviv Bandur Fest 2018. Такий музично-просвітницький захід проводиться уже вдруге, одна із його місій – популяризація бандури, руйнування стереотипів про бандуру як старовинний інструмент, непридатний для сучасного звучання. Окрім іншого, такий фестиваль – важлива ланка у промоції якісної української музики, можливість для музикантів вийти до ширшої, не академічної, аудиторії. Про це розповіли у програмі «Добра розмова» від 6 листопада в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» організатори фестивалю - Анастасія Войтюк, Марічка Кошелінська та Тетяна Покровська. 

«За рік, який минув з часу першого фестивалю, можна стверджувати, що ставлення до бандури – ми дістали як організаційну, так і фінансову підтримку нашого заходу, - каже арт-директорка Lviv Bandur Fest, уасниця гурту «Троє-зілля» Анастасія Войтюк. – Щодо публіки – будемо сподіватися, ставлення потроху також змінюється. Власне, цим фестивалем ми хотіли сколихнути українську публіку, змінити образ бандури в свідомості людей. Слухачі вже почали усвідомлювати, що бандура – це цілком сучасний, а не лише традиційний, інструмент. Проте, коли спитаєте про неї в кого-небудь, навіть у музикантів, які не є бандуристами, то вони матимуть досить стереотипне уявлення. Я вже не кажу про людей, які далекі від музики. В Україні є повага до образу бандури, але не до самого інструменту. Бо повага – це значить обізнаність, цікавість, активність. А в нас бандуру люблять пасивно – тобто кажуть, що люблять, але ходять на інші концерти».

Чотириденна програма фестивалю дуже насичена: величезна кількість виконавців – від класичних кобзарів до сучасних молодих музикантів. Гурти з усієї України демонструватимуть бандуру, яка може бути надзвичайно різною - рок, інді, поп, фолк, класика. Повернення до традицій відбуватиметься на концерті «Back to the roots» виконавцями на старосвітських бандурах та кобзах (Андрій Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч, Тетяна Никитюк) у Львівському театрі ляльок 10 листопада та 11 листопада у храмі блаженного Климентія Шептицького.

Під час Lviv Bandur Fest бандуру можна бути не лише почути, а й повчитися грати на ній на майстер-класах для дітей та дорослих. Організатори приготували кілька «родзинок» фестивалю – зокрема, «Темний концерт», де слухачам зав’яжуть очі, так що музику можна буде лише слухати, без зорового кнтакту з музикантами. Ще однією такою родзинкою буде унікальне бандурно-барабанне шоу у Львівській філармонії.

Повний стрім програми можна подивитися тут

Повністю програму можна слухати тут 

http://reradio.com.ua/podcast/1507

Подкаст
Добра розмова 06.11.18. Гості: Анастасія Войтюк, Марічка Кошелінська, Тетяна Покровська
00:00