Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Брак паресії – сміливості і євангельського запалу, є серйозною завадою на шляху до Бога

58909278342f5 pope francis got in your account instagram 1200

«Радійте і веселіться» - так називається один із розділів послання папи Франциска про те, що таке святість у сучасному світі. У попередніх діалогах з о. Віталієм Храбатином йшлося про терпеливість, витривалість, лагідність як необхідні риси святості. У переддень дня святого великомученика Димитрія, 8 листопада, у програмі «Вечірні діалоги з душпастирем» йшлося про чесноту радості як вияв і свідчення цієї святості.   

«У посланні папи Франціска говориться, що проявом радості у святості є паресія – як сміливість і євангельський запал », - каже о. Віталій.

Що таке паресія? За визначенням богословів та філософів, це вільне мовлення, право говорити перед Богом або людьми без остраху, боязкості і зніяковілості. Це печать святого Духа, свідчення правдивості звістки. Тобто ми свідчимо його своїм життям, а Святий Дух потверджує цю звістку – через чуда, чування і переміну сердець. Тобто парезія - це щасливе уповання на те, що ніщо не може нас відлучити від любові Христової. Це немовби постійне пам'ятання, що з нами є Бог.

«Христос каже нам: «Не бійтеся», - розвиває цю думку о. Віталій. - Свого часу Святий Павло VI говорив про брак паресії, цієї сміливості, як про дуже серйозну заваду на шляху до Бога. Скільки разів ми відчуємо спокусу залишитися на зручному березі… Але Господь закликає нас виходити у відкрите море і закинути сіті у глибші води. Він закликає нас присвятити себе служінню. Міцно тримаючись нашої віри, ми сповнюємося мужністю скерувати свої зусилля і бажання на служіння іншим…»

О. Віталій згадує Авраама - коли Бог покликав його в інше життя, в іншу землю, викликавши його із «зони комфорту», якби ми це зараз назвали.

«Бог не обіцяє, що це земля, де Авраам буде жити безтурботно, а стверджує що завжди буде з ним, - говорить він. - І через цю вірність і віру Авраам стає знаком божого благословення для всіх народів. Коли приглянемося до життя героїв Святого Письма, бачимо одну незмінну послідовність: відколи вони почали довіряти Богові, відповіли на його заклик, їхнє життя  уже не було колишнім, часто було часом сповнене темряви й запитань, а часом і переслідувань. Можливо, воно не було й цілковито щасливим у звиклому розумінні щастя як безтурботності і безжурності. Але але воно було наповнене сенсом. Як говорив Жільберт Честертон, християнин – той, хто думає. Часто втікаємо у християнство, сподіваючись, що Господь убереже нас від всього злого. Насправді ж Господь каже кожному з нас – «нічого не бійся, я з тобою…»

Повний стрім програми можна подивитися тут