Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


В Австрії мова Літургії у парафіях УГКЦ - українська

%d0%91%d0%b5%d0%b7 %d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f  3

Українська діаспора у світі – велика, тому питання - як живуть українські громади УГКЦ за кордоном, досить загальне. У кожній країні – свої особливості і тонкощі, які залежать від багатьох факторів. Про життя української громади в Австрії, у програмі «Добра розмова» від 8 листопада, розповів генеральний вікарій Ординаріату для вірних Східних католицьких церков в Австрії о. Юрій Коласа.

Українська громада в Австрії не настільки чисельна, щоб можна було створити єпархію чи екзархат УГКЦ.  Тому українцями греко-католиками опікується Ординаріат для католиків візантійського обряду на чолі з Архієпископом Відня, кардиналом Крістофом Шьонборном. Генеральним вікарієм Ординаріату багато років є священик УГКЦ о. Юрій Коласа. У жовтні цього року папа Франциск відзначив роботу Ординаріату як надзвичайно успішний досвід і розширив його повноваження на представників всіх Східних Католицьких Церков, які проживають в Австрії (зокрема, вихідців із Сирії, Іраку, Індії, Вірменії та ін). Отож тепер під опікою цієї церковної структури - понад 20 тисяч вірян.  

«Це свого часу було викликом, але й великою нагодою – об’єднати ці дуже різні церкви, знайшовши спільне у Церкві й Бозі й зберігши їхні національні і культурні особливості, - каже о. Юрій. – Вдалося сформувати спільноту священиків – через спільне молитовне життя, реколекції, і через них – зробити кроки назустріч у самих громадах, зблизити людей. Зараз, раз на рік, ми маємо спільну літургію усіх Східних католицьких церков в Австрії…»

Українська греко-католицька громада в Австрії є найбільшою, близько 10 тисяч вірян. Серед них – емігранти з України різних поколінь, мішані подружжя, австрійці й мігранти з інших країн, яким подобається східний обряд. Тож постало питання мови богослужінь у парафіях УГКЦ – українська чи німецька.  Керівництво Ординаріату знайшло компроміс, який став найкращим вирішенням ситуації: мова служби та проповідей на парафіях – українська. Для тих же, хто хоче молитися у східному обряді німецькою, створили спеціальні Візантійські центри. На даний момент вони працюють в Зальцбургу, Відні й Інсбруку.

«Так справді краще для всіх, - пояснює о. Юрій. – Ми убезпечили громаду УГКЦ від упередженості та конфлікту: потрібно розуміти, що для багатьох українська мова Літургії – одна із небагатьох нагод почути рідну мову. З іншого боку, ми надали можливість вірянам різних національностей слухати Службу Божу німецькою…»

На фото: храм УГКЦ – церква св. великомучениці Варвари, гуртує українців у Відні

Повний стрім програми можна дивитися тут

Повний запис програми можна слухати тут   

http://reradio.com.ua/podcast/1511

 

Подкаст
Добра розмова 08.11.18. Гість: о. Юрій Коласа
00:00