Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


«Просфора з Патріархом» – нагода докласти свою цеглинку у добудову Патріаршого собору УГКЦ

Original 340507033

12 січня відбудеться уже традиційний благодійний різдвяний захід – «Просфора з Патріархом» за участі Блаженнішого Святослава. Мета цієї акції, започаткованої Блаженнішим Любомиром (Гузаром) і яка проводиться уже водинадцяте – облаштування Патріаршого собору УГКЦ у Києві. Але не тільки це. Головним і для священства, і для вірних є об’єднання у коляді і спільній молитві. Про цей захід і загалом різдвяні символи – у програмі «Добра розмова» 3 січня в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» розповів голова прес-бюро Київської архиєпархії УГКЦ о. Андрій Бондарук.

Отець Андрій нагадав про символіку християнської ялинки: на деревці, яке символізує життя, кожна іграшка була символом доброї справи когось із родини. І добре було б повернутися до саме такого символізму сучасних святкувань – принаймні, серед християн: не бездумне, а усвідомлене ставлення до всього, що відбувається. Благодійна «Просфора з Патріархом» – одна із таких можливостей і нагод.

Ідея спільного святкування Різдва, впродовж якого кожен може внести свою лепту як благочинець, з’явилася, коли Патріарша курія була перенесена зі Львова до Києва і постало питання будівництва Патріаршого собору. Отець Андрій розповідає, що від початку була тверда настанова: кошти на храм повинні бути зібрані вірянами, без жодних політичних чи інших інспірацій. Патріарший собор Воскресіння Христового будується уже 12-й рік, і наразі йдеться про завершення внутрішньої оздоби храму, облаштування катехитичних класів, підвального приміщення, де буде великий хол для гостини. Різдвяна Просфора – як святкова Літургія, спільна молитва і спілкування з Патріархом – проводиться на подяку жертводавцям і для об'єднання усіх у духові Різдва.

«Патріарший собор – сучасний храм, не лише за архітектурою, –  каже о. Андрій. – Він відкритий і для молитви, й для інших заходів, які гуртують людей – зустрічей, музичних подій тощо. До речі, і щодо молитви у багатьох хибне уявлення, така собі «свічкова» побожність – постояти, поставити свічку, перехреститися і повернутися, можливо, за тиждень чи місяць. Насправді ж храм – це місце зустрічі як і з Богом, так і з людиною як творінням Божим…»

Цього року вечір «Просфора з Патріархом» відбуватиметься за листівками-запрошеннями. Захід відбудеться у Міжнародному виставковому центрі у Києві.

Повний стрім програми можна подивитися тут