Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Святкувати Різдво — означає сказати рішуче «ні» для того, хто хоче наслідувати Ірода в наш час, — Блаженніший Святослав

630 360 1510924558 1843

Святкування Різдва спонукає нас відкрити гідність та честь людини, й, очевидно, відмовитися від прояву агресії, насильства й приниження щодо інших. Адже Син Божий прийшов у цей світ, щоб дарувати мир та єдність.

На цьому наголосив у своєму слові до вірних Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у понеділок, 7 січня, під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі на свято Різдва Христового.

«Різдвяний привіт возвіщає усім нам велику радість, велике свято, велику надію. Адже Різдво возвіщає народження в людському тілі, прихід на землю нашого Бога і Спасителя, народження в бідному вертепі у Вифлеємі Ісуса Христа!» — такими словами звернувся на початку своєї проповіді до мирян Предстоятель УГКЦ та детально поділився історією та глибиною свята Різдва.

«Спитаймо себе: а чого я шукаю у Різдві? Що мене веде? Який пошук я хочу сповнити, знайшовши народженого між нами Месію? Кожен має дати свою особисту відповідь. Ми так шукаємо за миром, за справжньою радістю, яка б не переминала, а також за істинною любов’ю, яка дає життя і надію. Будьте певні, ми можемо це все знайти в особі новонародженого Спасителя!» — запевнив Глава Церкви.

А згодом додав: “Ми можемо сказати, що святкувати Різдво — означає сказати рішуче «ні» для того, хто хоче наслідувати Ірода в наш час. Святкувати Різдво — означає сказати “ні” насильству, приниженню однією людиною іншою. Саме тому Всевишній відкриває гідність і велич людини, в яку Він воплотився, як у свою ікону, у свій храм, у свою улюблену дитину. Тож зараз скажімо рішуче “ні” насильству у наших родинах: чоловіки щодо жінок, батьки щодо дітей; а також тим, хто думає, що насилля, війна й агресія може у світі що-небудь вирішити!»

За його словами, постать Ірода свідчить нам про те, що той, хто вживає насилля, насправді є слабодухим боягузом, бо він боїться навіть найслабшого: навіть маленької дитини, яку сприймає  як певну загрозу для себе.

«Приймімо нашого Спасителя як князя миру, того, хто справді може стати джерелом миру, добробуту та гармонії в наших родинах і суспільстві, між нашими Церквами, а також між усіма людьми на нашій земній кулі. Адже для того Він приходить, щоб відновити єдність між Богом та людьми, і перемогти війну й ворожнечу, ненависть, тобто все те, що руйнує Божий образ в людині — образ гармонії райського щастя, якого всі ми свідомо чи підсвідомо шукаємо у нашій життєвій мандрівці», — підкреслив духовний лідер греко-католиків.

Наприкінці Літургій Блаженніший Святослав разом з Апостольським нунцієм в Україні Архієпископом Клаудіо Ґуджеротті привітали усіх вірян, українців (в Україні та поза її межами) зі святом Різдва Христового та побажали щастя й миру, й, звісно, завершили богослужіння колядкою «Нова радість стала».

Департамент інформації УГКЦ