Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Важливо розуміти, чи ми, як Церква, чуємо голос сучасної людини з її потребами, чи здатні відповідати на ці питання у світлі Божого слова і любові, – владика Богдан Дзюрах

Images  9

Сьогодні у Львові розпочинає роботу Синод єпископів Верховного Києво-Галицького єпископства УГКЦ. Цю подію у житті Церкви супроводжує і медійна подія – з’ява ще одного церковного інформаційного ресурсу, сайту Синоду єпископів УГКЦ, www.synod.ugcc.ua. Про інформаційний супровід дільності Церкви, його зміст і цілі в ефірі програми «Добра розмова» 5 лютого на «Воскресіння. Живе радіо» говорив Секретар Синоду єпископів УГКЦ, владика Богдан Дзюрах.

Ще один інформаційний ресурс УГКЦ – сайт Синоду єпископів, має на меті відкрити ширший доступ до інформації про життєдіяльність Церкви усім зацікавленим, а отже – сприяти інтеграції Церкви у суспільне життя через сучасні медіа. Це ще одне вікно у світ: владики матимуть змогу черпати актуальну інформацію про діяльність Церкви з першоджерела, а також дістають додаткову потужну амвону, щоб нести слово Боже, ділитися думками як у середовищі УГКЦ, так і назовні. Планується, що ресурс буде тримовним: окрім української версії, матиме і англійську, а також італійську як мову спілкування всередині Католицької Церкви.

«Наша Церква має що сказати світові, - каже владика Богдан Дзюрах. – Ми маємо чим поділитися як зі Східними Католицькими Церквами, так і з Вселенською Католицькою Церквою. Нашим слабким місцем є те, що можемо провадити велику діяльність в Україні, реалізовувати цікаві проекти, але вони, великою мірою, залишаються невідомими за межами україномовного адресата…»

На сьогодні медійність, присутність в інформаційному полі, інтерактивність – необхідна умова для діяльності живої сучасної Церкви, якою прагне бути і є УГКЦ. Проте, на думку владики Богдана, первинним було і залишається реальне, а не віртуальне життя в Інтернет-просторі, повідомлення і «вподобайки» не є самоціллю.

«Новина – це лише відображення реальної події в житті Церкви, –  каже владика. – Важливо, щоб нам було що розповісти і чим поділитися. Це також і покликання Церкви: коли Христос навчав апостолів і дав їм великий скарб – Євангеліє, Він послав їх доносити цю добру новину до всіх, спраглих надії, Божої любові і благодаті… Світ сьогодні переповнений негативом, і антидотом, ліками, є добра новина Христа, яка має утвердити людей в надії, що добро сильніше, ніж зло, любов сильніша від ненависті, а правда сильніша від омани…»

Інформаційний ресурс Синоду єпископів УГКЦ www.synod.ugcc.ua має такі основні розділи: 1) докладну інформацію про членів синоду – діючих єпископів та емеритів, із біографічними матеріалами, фотографіями, цитатами з інтерв’ю та виступів;

2) діяльність синоду як єдиного органу, «спільної дороги» владик Церкви, яким Господь доручив провідництво церковної спільноти;

а отже, 3) докладна інформація про Синоди єпископів УГКЦ, які відбуваються раз на рік, із документами, відео- , фото- та аудіоархівами – матеріалами, які окреслюють стратегію діяльності Церкви на певний час (як от програмна Стратегія 2020, прийнята десять років тому).

Владика підкреслює: для Церкви є важливим зворотній зв’язок з людьми, важливо розуміти, чи чують її люди і вміти слухати людей.  

«Важливо розуміти, чи чуємо ми людей, –  каже він. - Чи ми, як Церква, є вразливими до голосу сучасної людини з її потребами, чи здатні сформулювати відповіді на нагальні питання у світлі Божого слова і любові. І це є свідченням якості Божого служіння. Ми всі потребуємо оживлення віри, яка народжується зі слухання. Вухо і серце повинні бути відкритими Божому голосу, щоб могти і мати право промовляти Його Слово…»

Повністю стрім програми можна подивитися тут