Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


Папі подарували цінне розп’яття як знак подяки від українського народу

Papa lateran ukr

26 березня 2019 року під час приватного візиту Святішого Отця Франциска до Папського Латеранського університету в Римі (відомого також як «Університет Папи», оскільки, здебільшого, там навчаються студенти Римської дієцезії, хоча сьогодні університет відкритий для великої кількості учнів з усього світу), на запрошення ректора проф. Вінченцо Буономо, Понтифіку було передано у дарунок художнє розп’яття. Твір було замовлено та вручено Папі Римському українською меценаткою Стеллою Беньяміновою. Автором скульптури є український митець Олександр Животков, чиї роботи глибоко пройняті релігійним духом.

Стелла Беньямінова – православного віросповідання, як і автор твору, і дуже відома своєю діяльністю з поширення мистецтва у своїй країні – цим жестом мала на меті висловити подяку від усього українського народу за постійну підтримку Папи Франциска постраждалим від конфлікту, що триває в Україні, зокрема, шляхом ініціативи «Папа для України». У рамках зазначеної ініціативи було зібрано 16 мільйонів євро, що були виділені особисто Папою і пожертвувані різними парафіями з усієї Європи та використані для допомоги понад 800 тисячам осіб, які постраждали від конфлікту на Сході країни.

На таку діяльність на користь мистецтва пані Беньямінову надихає впевненість у тому, що лише духовне піднесення, яке пробуджує в нас краса, може врятувати світ від насилля та банальності, та відкрити світлі шляхи для надії, що сприятимуть діалогу та взаємозбагаченню різних культур. Зокрема й про це говорила меценатка з Папою під час їхньої зустрічі в Університеті.

Папа Франциск був глибоко вражений жестом та посланням Стелли Баньямінової, ассирійки за походженням, і після того, як освятив розп’яття, що тепер, за бажанням Понтифіка, прикрашатиме хол «Його університету», зупинився навпроти нього у роздумах, вражений символічним змістом такого вчинку та чаруючою силою витвору, за який він сердечно дякував меценатці.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на nunciaturekyiv.org