Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


На Майдані народ виставив високі моральні рамки, згідно яких ми оцінюємо політиків, громадських діячів, життя Церкви, – Глава УГКЦ

Shevchuk cns

Революція гідності – переломний момент для українського народу, бо тоді український народ чітко заявив, що ми маємо свідомість європейського народу.

На цьому наголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, під час ефіру програми «Відкрита Церква».

Цими днями УГКЦ та суспільство відзначає день Собору св. архистратига Михаїла, а також День гідності та свободи – свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року).

«Ми починаємо розуміти фразу, яку раніше сказав папа Венедикт XVI, що кожного разу, коли хтось усвідомлює свою гідність – це є справжня революція. Я думаю, що Революція гідності була переломним моментом у пострадянському історичному періоді. Ми щоразу глибше розуміємо, що тоді на Майдані український народ виставив певну парадигму нової епохи, в яку ми входимо. Це є парадигма, яка справді може назватися парадигмою свободи та всього того, з чим вона є пов’язана. Бо ми розуміємо, що свобода – це не тільки відсутність зовнішнього примусу чи системи, яка обмежує твою свободу думки та дії. Свобода – це духовна категорія. Блаженніший Любомир Гузар говорив, що свобода – це здатність людини чинити добро, і не тому, що мене хтось примушує це роботи, а тому, що я сам хочу добра для свого народу, ближнього і самого себе», – сказав Глава УГКЦ.

«Вважаю, що тоді на Майдані український народ виставив високі моральні рамки, згідно яких ми зараз оцінюємо все: політиків, громадських діячів, життя Церкви. Адже тоді український народ чітко заявив, що ми маємо свідомість європейського народу. Ми – європейська нація, яка має коріння в європейському виборі рівноапостольного князя Володимира. Це ті орієнтири, парадигма народу, який хоче свободи, усвідомлює свою гідність та хоче будувати на рідній землі вільну демократичну державу європейського взірця на християнських засадах. Ці  елементи ми тепер чітко та ясно проглядаємо, коли згадуємо Майдан».

Предстоятель підкреслив, що молитва та християнські засади стали важливими елементом Революції гідності.

«Гідність кожної людини та народу закорінена в гідності, яку кожній людині дарував Господь, творячи її на свій образ і подобу. Тому відкрити це все і мати свободу заявити про це на увесь світ є важливим напрямком нашого суспільства, який Господь нам тоді об’явив на Майдані», – зазначив духовний лідер греко-католиків.

Крім того, він розповів, наскільки політики відповідали високим стандартам народу. «Революція гідності була протистоянням між народом і тією владою, яка була від його імені, але не презентувала і віддзеркалювала народ як джерело влади. З іншого боку, я хочу пригадати, що Майдан починався як суто громадянська маніфестація. Пригадуємо, що спочатку було два різних Майдани – політичний, де були розгорнуті прапори тих чи інших партій, які себе тоді позиціонували як опозиційні партії, а відтак на Майдані Незалежності був громадський Майдан. Потім політики побачили, що люди до них не йдуть, тому вони мусили згорнути свої прапори і прийти до громади. На мій погляд,  це показує, що Майдан виставив такі високі морально-етичні вимоги, що до них поки що не дотягує жодна політична партія ні тоді, ні тепер. І ми якраз оцінюємо всю постмайданівську палітру у світлі тих критеріїв оцінювання, які народ тоді заманіфестував як свої природні вимоги до влади», – наголосив Блаженніший Святослав.

Він вважає, що тим злочинам, які були вчинені проти Майдану, немає терміну давності. Родини героїв Небесної сотні дотепер очікують правди. Предстоятель УГКЦ сподівається, що справи за злочини проти Майдану не будуть припинені.

Повністю цю програму можна подивитися тут:

Департамент інформації УГКЦ