Живе радіо
Ave, Maria
Живе in Rock
Жива класика
Laudate Dominum


«Гарячий» напрямок роботи БФ «Карітас-Київ» на сьогодні – допомога потребуючим

5c6d2d4c4351cd2507598b91

Карантин змінив звичне життя, проте люди шукають і знаходять інші форми співіснування, спілкування, допомоги і роботи. Частина діяльності перейшла в онлайн режим, але є речі, які потребують нехай непрямого, але контакту. Це, зокрема, допомога потребуючим. Про те, як відбувається соціальне служіння в умовах карантину у програмі «Добра розмова» з Галиною Бабій розповів один із менеджерів Благодійного фонду «Карітас-Київ» Василь Возняк.

Також додаємо інтерв’ю о. Романа Сиротича – директора Фонду і синкела соціального служіння Київської архиєпархії УГКЦ.

Одним із «гарячих» напрямків роботи Фонду на сьогодні є адресна допомога потребуючим людям, які, до того ж, є найбільш вразливими до коронавірусу – самотнім літнім людям, людям з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям.

«Це – наша робота на «передовій», – каже Василь. – Ми не можемо поставити її на «паузу», оскільки ці люди мають найбільшу потребу і є найбільш безпомічними. Привозимо їм продуктові набори, засоби гігієни і дезінфекції, інші необхідні речі. Звичайно, працівники нашого кризового центру дотримуються всіх заходів безпеки, щоб нікого не заразити і не заразитися самим – ми про це дуже дбаємо…»

«Карітас-Київ», завдяки підтримці Української біржі благодійності та інших подібних організацій, також веде свій традиційний проект – «Великодній кошик». І цього року ті, хто найбільше потребує і не може купити святкову їжу, матимуть пасочки. Василь каже: у складні часи, як форма служіння, гарно проявляється волонтерство і благодійність. Ті, хто хотів би долучитися до програм БФ «Карітас-Київ», можуть знайти інформацію про те, як це зробити на сайті https://caritas-kiev.org.ua/ чи ФБ-сторінці Фонду https://www.facebook.com/Caritas.in.Kyiv/.      

Інші напрямки діяльності «Карітас-Україна» перемістилися в онлайн, при цьому, за словами менеджера, роботи стало незрівнянно більше. Це, зокрема, стосується консультування, вебінарів, загалом роботи «гарячої лінії».

«Наприклад, наш Центр кризової підтримки зараз переведено у режим онлайн-консультацій та вебінарів, тобто отримати інформацію про оформлення документів, пораду юриста можна і зараз і у такий спосіб, – каже він. – Працює, як і раніше, «гаряча лінія» Фонду, куди можна звернутися з різними питаннями, а оператор перенаправить  запит до фахівця…»

В онлайн режим переведено й роботу дитячо-молодіжного відділу «Простору підтримки»: соціальні педагоги продовжують свої заняття й майстер-класи у такий спосіб. «Працюють у звичайному режимі, - каже Василь. Багато творчих занять, є різні майстер-класи, до яких долучаються й батьки… Ми розуміємо, що окрім іншого, є проблема – дітей, які сидять вдома, потрібно зайняти чимсь цікавим і, по можливості, корисним. Врешті, певні навички, які можна набути й відпрацювати навіть на такому занятті, дуже потрібні. До того ж, такі онлайн-зустрічі також породжують комунікацію – іншого рівня, ніж у житті, але вона є. Працюють також психологи – і дитячого, й інших центрів…»

За час карантину у БФ «Карітас-Україна» з’явився й новий проект – «Гроші за роботу». Це формат тимчасового працевлаштування чи підробітку: людина виконує певну роботу в громаді – наприклад, проводить заняття чи майстер-клас, і отримує за це невеликий гонорар як запрошений викладач. У ситуації, коли багато хто втрачає чи втратив роботу, навіть такі суми можуть стати підтримкою.

Ще один цікавий проект, який з’явився не так давно – конкурс міні-грантів. Він розрахований як для громад, так і для активних людей, кі мають гарні ідеї і хочуть щось зробити для спільноти. «Зараз, на жаль, ми не можемо реалізовувати його повною мірою, але триває прийом заявок: наразі є приблизно 30 місць на суму 17-20 тисяч на кожне. Ми заохочуємо до участі і церковні громади, і парафії. Наприклад, минулого року священик із Фастова виграв такий грант на мурал на стіні біля церкви – його малювали різні художники, різні громади…»

Інтерв’ю о. Романа Сиротича можна прочитати тут: http://news.ugcc.ua/interview/otets_roman_sirotich_sots%D1%96alne_sluzh%D1%96nnya_v_umovah_karantinu__doroga_do_boga_ta_blizhnogo_89336.html

Повністю стрім програми можна подивитися тут: